Ідея створення “стіни дронів” країнами Балтії, Польщі, Фінляндії та Норвегії, щоб забезпечити захист зовнішніх кордонів від потенційних загроз з боку Росії, є перспективною. Однак важливо враховувати роль людського фактора, і крім використання безпілотних апаратів, необхідно також зміцнювати кордони з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) та іншого озброєння. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог Володимир Фесенко.
“Це свідчить про те, що є реальне усвідомлення загроз з боку Росії у країн, які з нею межують. Мається на увазі й Фінляндія, й країни Балтії, які докладають зусиль разом із НАТО щодо зміцнення своєї обороноздатності в разі російської атаки. Це розуміють і поляки”, — сказав він.
Політолог наголосив, що концепція “стіни дронів” випливає зі збільшення військових загроз з боку Росії. Це, безумовно, реакція на збільшені військові загрози.
Другий важливий аспект — уроки, витягнуті з бойових дій Росії проти України.
“Україна ефективно використовує дрони для відбиття російської агресії тоді, коли нам не вистачає артилерійських снарядів та інших видів озброєнь. Українці знайшли такий варіант… Але моя порада військовим експертам, політикам і військовим керівникам країн — вивчати український досвід”, — зазначив Фесенко.
За його словами, безпілотні апарати, хоч і ефективні, без участі людей не можуть повністю забезпечити безпеку кордону.
“Це один з уроків війни. Тому виглядає красиво, ідея правильна, сучасні технологічно методи, але чи готові скандинавські країни та країни Балтії створювати “стіну дронів”? Це звучить красиво, як піар, але реально — готові чи ні? Я думаю, над цим необхідно активно працювати, само собою це не з’явиться. Друге — не можна покладатися тільки на дрони. Крім “стіни дронів” необхідно створювати реальний захист із людей зі зброєю: артилерією, системами реактивного залпового вогню, з ракетами для відбиття російської агресії. Тільки дрони проблему не вирішать”, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: Союзники будують лінії оборони від РФ — ситуація на східному фланзі НАТО (ВІДЕО)