“Стільки болю я не бачив за всю свою практику” — репортаж зі стабпункту в Донецькій області (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

Стабілізаційні пункти — це не звичні лікарні. Медики в них працюють максимально близько до лінії фронту і фактично без перерв. Пацієнти — військовослужбовці, які отримали поранення під час бою, повідомляє FREEДОМ.

До стабілізаційного пункту на Донеччині, в якому побувала знімальна група телеканалу, можна заїхати лише вночі. Вдень російські безпілотні системи “Орлан” ведуть спостереження за будь-якими пересуваннями.

“Це війна безпілотними літальними апаратами, які долітають до будь-якої точки, тому вся евакуація відбувається у темний час доби. Більшість зіткнень відбувається у першій половині дня, а вивезти їх [поранених] можна лише у другій половині дня, увечері чи вночі. І, на жаль, інших варіантів немає”, — констатує військовий лікар Олег.

До стабпункту доставляють поранених на поле бою українських військовослужбовців. Серед них ті, кого російська армія намагалася отруїти газом.

“Вони газом нас закидали. Почав відчуватися присмак аміаку. Потім, коли почали вибігати із протигазами, стало трохи легше”, — розповідає військовослужбовець Збройних сил України Володимир.

Військові кажуть: на Сіверському напрямку такі випадки не рідкість. Противник із дронів скидає снаряди з отруйними речовинами, змушуючи українських солдатів залишати укриття. Одразу після цього починається обстріл.

“Два дрона скинули по [гранаті] Ф-1… Потім щільно почали скидати гази”, — каже Володимир.

Після надання своєчасної медичної допомоги загрози здоров’ю доставлених до стабпункту бійців немає. Але медики кажуть, що до них часто привозять хлопців у тяжкому стані після отруєння хімічними речовинами, а також із осколковими пораненнями.

“Такої кількості болю я не бачив за всю свою практику до повномасштабної [війни] взагалі. Чесно? Тут мені легше працювати. Ти бачиш заряджених хлопців, бачиш хлопця без кінцівки, який каже: “Давай, замотай мене швидко, бо там мої хлопці”. І це мотивує”, — зізнається військовий лікар Володимир.

Разом із українськими військовими медиками на чергуванні перебуває американський волонтер Сем. Він із Каліфорнії. В Україну приїхав після початку повномасштабного вторгнення.

“Я не був солдатом, я не був військовим. Серйозно. Я простий хлопець із офісу. Але у моєму місті в Каліфорнії багато українських людей. І коли розпочалася війна, ми сказали, що треба допомагати. Як? Я не знаю, я не військовий, я простий хлопець”, — каже американський волонтер Сем.

Військові медики розповідають, що серед них не заведено говорити про втому. Адже на передовій в окопах їхні побратими, яким треба будь-якої миті надати допомогу.

“Коли я себе питаю: “Олеже, тобі не важко?”, у мене завжди є на кого подивитися. Хлопцям, які перебувають на позиціях, під постійними обстрілами, у напрузі, під постійною увагою та з великим ризиком для життя, у рази важче. І коли ти порівнюєш себе з ними, одразу стає легше”, — розповів військовий лікар Олег.

Читайте також: З учителів та дизайнерів — до бойових медиків: як “Госпітальєри” навчають українців (ВІДЕО)

Нагадаємо, за минулу добу на фронті сталося 135 бойових зіткнень між Силами оборони України та російськими окупаційними військами. Майже 40 штурмів ворога відбито на Покровському напрямку.

Прямий ефір