“Стійкість духу українців вражає”: бельгійці допомагають Україні під час війни машинами швидкої допомоги (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Громадська організація BEforUkraine з Бельгії доправляє машини швидкої допомоги для України. Волонтери вже привезли близько 60 карет для Києва, Харкова та Одеси. Транспорт закуповують у всій Європі. Про це розповів засновник організації Еврард ван Зойлен, повідомляє FREEДОМ.

“За кілька днів після вторгнення ми з друзями створили громадську організацію BEforUkraine. На початку ми привезли багато припасів, медикаментів, а також генератори. А з березня-квітня минулого року ми привозимо близько 60-65 машин швидкої допомоги, які закупили в усій Європі та доправили до України для допомоги українському народу. Спочатку ми телефонували друзям і родичам, а також ми зверталися до підприємств. Ми отримали багато грошей, що надходили в урядову організацію, яка дала нам змогу купити ці машини швидкої допомоги”, — сказав він.

Зойлен уточнив, що це були не нові машини швидкої допомоги. Їх відремонтували й укомплектували всім необхідним. Потім відправили до України.

“І що дуже важливо — люди поінформовані, куди відправляються машини. Ми доправляємо їх до Києва, Харкова, Одеси. Співпрацюємо з місцевими жителями в Україні”, — додав він.

На площі в Брюсселі також виставили машину швидкої, пошкоджену під час бойових дій, щоб місцеві жителі були обізнані про ситуацію в Україні.

“На цій площі стоїть машина, яка пошкоджена під час бойових дій. Цю машину нам віддали. Отвори від російських куль геть прошили машину. Ця машина має показати, що відбувається в Україні, щоб люди зрозуміли, що відбувається насправді. Тож це для того, щоб люди були обізнані про ситуацію. Я пишаюся тим, що знайомий з українцями. Вони дуже стійкі за духом. Це урок для нас, у них є бажання боротися за своє життя, за свою територію. Це дуже вражає”, — поділився засновник BEforUkraine.

Своєю чергою, тимчасова повірена у справах України в Бельгії Наталя Аношина висловила подяку волонтерам, що, попри безпекову ситуацію, вони готові самі приїжджати до України та привозити транспорт.

“Усі автомобілі швидкої допомоги доїхали до України, доправлені до України. Сьогодні наша мета — ми насамперед прийшли, щоб подякувати BEforUkraine, нашим бельгійським справжнім друзям, які від найпершого дня війни допомагають українцям та Україні. Вони добре знають про те, що Україна потребує медичної допомоги, автомобілів швидкої медичної допомоги. Вони добре знали про те, що нам потрібні генератори, вони допомагали з генераторами, а також зі шкільними автобусами. І це все — надзвичайно велика, потужна допомога. Вони доправили 68 транспортних засобів, які містять також понад 60 власне автомобілів швидкої допомоги. І вони весь час турбуються, піклуються, запитують, що ще потрібно”, — розповіла вона.

За словами Аношиної, бельгійці готові знову надсилати до України нові швидкі допомоги для порятунку життів українцям.

“Вони дуже переживають за те, що відбувається в Україні, вони готові самостійно їхати до України, і доправляти ці швидкі на територію України, попри складну безпекову ситуацію, яка є на території нашої держави”, — резюмувала тимчасова повірена.

Читайте також: Успішний бізнес у Бельгії змінив на службу в ЗСУ: історія українського добровольця (ВІДЕО)

Прямий ефір