Ставка, переговори з ПАР та підготовка до Мюнхенської безпекової конференції: підсумки 719-ї доби війни підбив президент Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Щоб додати більше захисту, Україна додає більше можливостей мобільним вогневим групам . Про це сьогодні, 12 лютого, у своєму зверненні наприкінці 719-ї доби повномасштабного вторгнення Росії заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

Сьогодні президент провів перше засідання Ставки верховного головнокомандувача ЗСУ за участі нових військових командувачів. Головком Олександр Сирський, начальник Генштабу Анатолій Баргилевич разом із командувачами за напрямками доповіли щодо ситуації на фронті — Куп’янський, Лиманський, Бахмутський, Авдіївський, Мар’їнський, Запорізький напрямки, південь Херсонської області.

“Був детальний звіт щодо захисту критичної інфраструктури — енергетики, об’єктів теплопостачання, водопостачання. Усього того, що є незмінною мішенню для російських ракет і дронів. Щоб додати більше захисту, додаємо більше сили, більше можливостей нашим мобільним вогневим групам. Збільшимо й кількість таких груп. Вони є однією з основ нашого захисту від російського терору, і я вдячний усім, хто служить у мобільних вогневих групах, тренує їх і допомагає”, — сказав Зеленський.

Як і завжди, на Ставці була доповідь про забезпечення всіх підрозділів Сил оборони України: снаряди, дрони, РЕБ.

“Кожен в Україні, хто може виробляти ефективні системи радіоелектронної боротьби, заслуговує на повне державне сприяння на всіх рівнях: і на центральному — від уряду, і в кожному регіоні, де є такий потенціал. Я вдячний усім представникам, зокрема, місцевої влади та кожному українському підприємцю, усім українським розробникам, які розвивають таке виробництво — системи РЕБ”, — зазначив президент.

Сьогодні глава Української держави говорив із президентом Південно-Африканської Республіки Сирілом Рамафосою.

“Передусім говорили про наші глобальні зусилля для повернення Україні реального, справедливого миру. Саме такого миру, якого заслуговує кожен народ, і заради якого Україна запропонувала формулу миру. Десять пунктів, які охоплюють всі аспекти російської агресії проти нашої держави. Я подякував президенту Рамафосі за участь представника Південно-Африканської Республіки в зустрічах радників щодо формули миру. Розказав про нашу домовленість і спільну роботу зі Швейцарією щодо організації Глобального саміту миру. І ми домовилися й надалі підтримувати достатній рівень взаємодії, щоб наблизити настання чесного миру та зробити продуктивними глобальні зусилля. Африка має бути представлена в усіх глобальних процесах”, — деталізував Зеленський.

Сьогодні також відбулася нарада щодо підготовки міжнародної роботи в лютому. Зокрема, України готується до Мюнхенської безпекової конференції, що відбудеться 16-18 лютого в Німеччині.

“Україна представить своє бачення цього року. І багато в чому вирішального року — тих перспектив, які є в усіх нас, у всіх вільних націй, і які точно не мають бути втрачені. Співпраця має значення. І я вдячний усім у світі, хто це усвідомлює, усім, хто допомагає, кожному лідеру, кожній державі, які хочуть чесного миру так само як і українці”, — резюмував Володимир Зеленський.

Прямий ефір