Противник використовує всі доступні засоби для зниження виявлення безпілотників Shahed-136/131 (“Шахедів”) українськими силами протиповітряної оборони (ППО) і підвищення їхньої ефективності в ураженні цілей. Про це сьогодні, 4 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Валерій Рябих.
“Напрямок вихлопу вперед має сприяти розсіюванню теплового сліду і зменшити помітність для інфрачервоних різних засобів. Своєю чергою матеріали у вигляді карбону можуть свідчити про бажання противника зробити непомітними “Шахеди” в інших спектрах, не візуальному, а в тому ж радіолокаційному спектрі”, — сказав він.
Експерт зазначив, що фарбування в чорний колір має зробити “Шахеди” непомітними на тлі темного неба, коли Росія переважно і використовує ці дрони.
Проте, судячи зі статистики, яку ми бачимо після появи в небі над Україною подібних “Шахедів”, збивання таких дронів не зменшилося. Статистика залишається такою ж, як і була, що може бути пов’язано з різним набором засобів, які використовують захисники неба України для знищення цих “Шахедів”, — каже Рябих.
Він пояснив, що виявлення та відстеження ударних дронів відбувається на основі різноманітних даних у візуальному та звуковому спектрі, а також із використанням радіолокаційних методів.
“Усе це призводить до того, що на даному етапі подібні хитрощі супротивника поки що не мають жодної практичної цінності, а є природним результатом експериментів, які супротивник буде й надалі продовжувати робити, щоб робити застосування таких терористичних засобів ефективнішим із їхніх точок зору. Однак, необхідно сказати, що Україна теж не стоїть на місці, триває вдосконалення всіх засобів, які використовуються як для виявлення, так і для знищення таких засобів держави-терориста”, — підсумував Валерій Рябих.
Читайте також: Будемо збивати й чорні — Ігнат про нові “Шахеди”
Нагадаємо, в ніч на 4 грудня російська армія випустила по Україні 23 ударні безпілотники Shahed-136/131 та одну керовану авіаційну ракету Х-59. Протиповітряна оборона працювала у щонайменше 9 областях України.