Сьогодні, 27 січня, в Раді Європи у Страсбурзі розпочинає роботу зимова сесія Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). У її межах відбудуться спільні слухання чотирьох комітетів щодо українських військовополонених, журналістів та інших цивільних осіб, які утримуються в російському полоні, інформує FREEДОМ.
За інформацією голови постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ Марії Мезенцевої, слухання відбуватимуться зі свідченнями тих людей, які пережили полон: Максима Буткевича, Леніє Умєрової, Юліана Пилипея.
Крім того, заплановане засідання “Нетворку по становищу українських дітей”, створення якого підтримали всі 46 країн-членів ПАРЄ.
“Цього разу обговорюємо план дій щодо дітей на окупованих територіях, а також дітей викрадених/депортованих Росією”, — уточнила Мезенцева.
Також очікується ухвалення важливих резолюцій, зокрема:
- “Жінки в економіці: зайнятість, підприємництво та гендерно орієнтоване бюджетування”;
- “Регулювання модерації вмісту в соціальних мережах для захисту свободи слова”;
- “Багатоаспектність у пам’яті та історичній освіті для побудови демократичного суспільства”;
- “Імміграція — одна з відповідей на проблему демографічного старіння Європи”;
- “Необхідність в оновленні міжнародного порядку, заснованого на правилах”.
Крім того, українська делегація ініціювала проведення термінових дебатів щодо ролі Європи в забезпеченні справедливого і тривалого миру в Україні, за підсумком яких має бути ухвалена відповідна резолюція.
Під час сесії до делегатів звернуться генсекретар Ради Європи Ален Берсе, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі та голова Комітету міністрів Ради Європи Ксав’є Беттель та Вселенський Патріарх Варфоломій.
За словами очільниці Комітету ПАРЄ з культури, науки, освіти та медіа Євгенії Кравчук, на полях зимової сесії ПАРЄ відбудеться захід “Молодь, Україна, Європа: досягнення повноліття під час війни. Як адаптуватися європейській молодіжній політиці?”.
“Це про нашу молодь та молодіжну політику, а також програму, яку підготував Львів в межах заходів “Львів — молодіжна столиця Європи-2025”. Крім того, ще більше двосторонніх зустрічей з партнерами та адвокації інтересів України”, — розповіла Кравчук.
Читайте також: Рада Європи залишається єдиною організацією, яка виключила Росію з усіх своїх органів, — Кравчук
Нагадаємо, осіння сесія ПАРЄ для України була дуже продуктивною. Одностайно було проголосовано три резолюції: про російську пропаганду, про українських військовополонених та про Голодомор.