Стартували навчання НАТО з ядерного стримування Steadfast Noon — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: focus.ua

14 жовтня стартували щорічні навчання НАТО з ядерного стримування Steadfast Noon. 60 літаків, здатних нести ядерні боєголовки, здійснять тренувальні польоти в повітряному просторі Бельгії, Нідерландів і Великої Британії. Ядерне стримування — це наріжний камінь безпеки членів Альянсу, наголосив генеральний секретар НАТО Марк Рютте, інформує FREEДОМ.

Щорічні навчання Steadfast Noon проводять уже понад десять років. У 2024-му маневри проходять на території Великої Британії, Бельгії, Нідерландів і в Північному морі. У них залучено близько 2 тис. військовослужбовців, 60 літаків із 13 країн. Зокрема, бомбардувальники B-52 і F-35А, здатні нести ядерні боєголовки.

“Під час навчань особливу увагу буде приділено Великій Британії, Північному морю, а також Бельгії та Нідерландам. В умовах невизначеності життєво важливо, щоб ми перевіряли нашу оборону і зміцнювали її”, — сказав генеральний секретар НАТО Марк Рютте.

Менше ніж за три тижні до початку щорічних ядерних навчань НАТО російський диктатор Володимир Путін оголосив про намір внести зміни до російської ядерної доктрини. Він наголосив: Москва розглядатиме атаку з боку країни, яка не володіє ядерною зброєю, як спільну атаку проти Росії, якщо її підтримує ядерна держава. Це прямий шантаж союзників Києва, пояснюють аналітики. Насамперед ідеться про можливе зняття заборони на удари ЗСУ західною далекобійною зброєю по цілях на території Російської Федерації.

Мета навчань Steadfast Noon — показати, що Альянс здатний протистояти будь-якій загрозі, заявив генеральний секретар НАТО. 

“Ми можемо протистояти будь-якому противнику. І нас ніколи не залякають ті, хто за межами НАТО намагається нам погрожувати. Краще б Путін це припинив”, — заявив Рютте. 

Ядерний шантаж став звичною риторикою російської влади. Після того як Європарламент 19 вересня ухвалив резолюцію, в якій закликав дозволити Україні завдавати ударів по російській території далекобійним західним озброєнням, спікер Держдуми Росії В’ячеслав Володін пригрозив ракетним ударом по Страсбургу.

“Якщо подібне трапиться, Росія дасть жорстку відповідь із використанням більш потужної зброї. Ні в кого не повинно бути ілюзій щодо цього. Державна Дума наполягає на цьому. Для довідки. До Страсбурга підлітний час ракети “Сармат” — 3 хвилини 20 секунд”, — написав Володін у Telegram.

Росія активізувала диверсійні операції в Європі, пише Financial Times із посиланням на джерела в європейських розвідувальних службах.

На думку глави Федеральної розвідки Німеччини Бруно Каля, Російська Федерація може атакувати територію НАТО найближчими роками.

“Найпізніше до кінця цього десятиліття російські війська будуть у змозі напасти на НАТО. Путін стурбований не тільки Україною, але й насправді створенням нового світового порядку. Російські секретні служби дедалі активніше використовують усі свої ресурси, й без жодних докорів сумління”, — сказав глава Федеральної розвідувальної служби Німеччини в коментарі n-tv.

За інформацією Politico, у НАТО активно працюють над новою стратегією щодо Росії. Глави оборонних відомств держав-членів Північноатлантичного альянсу планують детально обговорити її найближчими днями на зустрічі в Брюсселі. Перегляд відносин НАТО з Москвою лідери країн блоку ухвалили на саміті у Вашингтоні в липні 2024 року. Експерти припускають, що нову стратегію щодо Росії затвердять на саміті в Гаазі в червні 2025-го.

Читайте також: НАТО розпочинає щорічні ядерні навчання — деталі

Нагадаємо, нова ядерна доктрина Путіна розширює підстави для застосування ядерної зброї Росією. РФ зможе використовувати її проти неядерної держави, але з певною підтримкою ядерної держави, а також у відповідь на масований запуск крилатих ракет, безпілотників або інших літальних апаратів по території РФ.

Прямий ефір