Сьогодні, 26 липня, стартувала літня Олімпіада в Парижі. Організатори Олімпійських ігор назвали церемонію “історичною”. Бо вирішили відійти від звичної процесії на головній арені змагань. Замість цього — влаштували парад із сотні човнів на річці Сена. А замість глядацьких трибун — набережна. На бортах — представники понад 200 країн. Маршрут олімпійської регати розтягнувся на шість кілометрів. А навпроти Ейфелевої вежі організували урочисте відкриття Ігор і запалення олімпійського вогню. Самі змагання триватимуть до 11 серпня, повідомляє FREEДОМ.
Через 100 років літні Олімпійські ігри повернулися в Париж. Цього разу атлети боротимуться за 987 медалей. Серед них — 30 спортсменів із Росії та Білорусі під нейтральним прапором і без виконання гімну. Від України на змаганнях нинішнього року виступить найменша кількість спортсменів в історії — 140 осіб. Проте українські олімпійці налаштовані показати максимум, адже Олімпіада — це можливість нагадати всьому світу про війну Росії проти України.
Найбільше в історії залучення сил безпеки — столицю Франції в ці дні патрулюють 75 тис. поліцейських, перекрито дороги, не працює кілька станцій метро. Для жителів і туристів, які бажають отримати доступ до Сени, створено складну систему QR-кодів. Так Париж уперше за 100 років приймає літні Олімпійські ігри. На час церемонії відкриття планується безпрецедентне закриття аеропортів і повітряного простору в радіусі 150 км.
“Я трохи хвилююся, тому що завжди є загроза нападу. Це те, що турбує всіх нас. Але сподіваюся, що все пройде добре, і людям це дійсно сподобається”, — сказала мешканка Парижа Паоліна.
Від Росії та Білорусі візьмуть участь близько трьох десятків спортсменів. Вони виступатимуть під нейтральним прапором і не братимуть участі в параді з нагоди відкриття. Без гімну і прапора їх залишать і на глядацьких рядах. Російська символіка на іграх повністю заборонена. Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що від Росії виходить головна загроза провокацій на Олімпіаді.
“Білорусів і росіян запросили на Олімпіаду. Навіть під нейтральним прапором — це все одно неприйнятно. Ми сьогодні говоримо про те, що є багато українських спортсменів, які хотіли б бути присутніми на Олімпіаді. Але їх більше немає з нами, тому що вони були вбиті росіянами”, — зазначив житель Франції Фредерік Балю.
487 українських спортсменів були вбиті російськими окупантами за час повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На згадку про них на Парламентській площі в центрі Лондона, навпроти будівлі парламенту, встановили інсталяцію — спортивне спорядження, що представляє дисципліни загиблих українських спортсменів.
“Українські олімпійські спортсмени не можуть спати, тому що їх постійно турбують сирени, їм потрібно йти в укриття. Іноді вони тренуються в цих укриттях. І навіть коли вони за кордоном, вони не можуть тренуватися спокійно, тому що війна завжди в глибині душі, тому що їхні сім’ї, їхні діти, їхні батьки — вони все ще в Україні”, — розповіла українська борчиня Оксана.
Загалом 140 спортсменів і спортсменок цього року представлять Україну в Парижі. Це найменше представництво в історії України на Олімпіаді.
“Україна матиме одну з найменш численних команд, які будь-коли брали участь в Олімпійських і Паралімпійських іграх, і ми хотіли дати чітко зрозуміти, що вшановуємо і пам’ятаємо полеглих і що солідарні з Україною. Наша рішуча підтримка України не змінилася”, — наголосив міністр у справах Європи Стівен Дауті.
Українські спортсмени налаштовані рішуче. Упевнені — результат покажуть.
“Я хочу показати всьому світу, що Україна непорушна, і навіть в умовах війни ми здатні завойовувати нагороди. Я зроблю все можливе”, — заявив український дзюдоїст Дільшот Халматов.
Той, хто підніметься на п’єдестал пошани на цих Олімпійських іграх, отримає особливий приз — частинку найпопулярнішого об’єкта Франції. Кожна з підготовлених медалей прикрашена 18-грамовим шестикутним шматочком оригінального металу з Ейфелевої вежі.
Читайте також: У Франції влаштували диверсії на залізницях — що відомо