Сполучені Штати Америки мають неправильне уявлення про Китай, заявив міністр закордонних справ КНР на зустрічі з державним секретарем США. Ван Ї вважає, що Вашингтону варто повернутися до прагматичної політики щодо Пекіна. При цьому глава китайської дипломатії вкотре відкинув усі звинувачення у підтримці Росії. Ентоні Блінкен попередив: якщо Китай продовжить допомагати країні-агресору обходити санкції, Сполучені Штати вживуть заходів, інформує FREEДОМ.
Зустріч держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Китаю Ван Ї тривала близько півтори години. Відбулася вона у Лаосі — у кулуарах щорічного Регіонального форуму Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН). Як повідомили у Держдепартаменті США, Блінкен та Ван Ї якихось значних домовленостей не досягли.
У Вашингтоні заявили, що підготують новий пакет санкцій, якщо Пекін не відмовиться від підтримки російського військово-промислового комплексу (ВПК) китайськими компаніями.
“Зазначу, що ми ввели санкції щодо 300 компаній та експортні обмеження щодо китайських організацій за їх підтримку Росії. Ми без вагань запровадимо додаткові обмеження за необхідності. І важливо пам’ятати, що це не просто питання, яке стосується Сполучених Штатів, і це, безумовно, не питання, яке впливає лише на Сполучені Штати. Це загроза європейській безпеці. І тому ми також вели переговори з нашими європейськими партнерами про те, які дії вони можуть вжити”, — із заяви представника Держдепартаменту США Метью Міллера.
Ентоні Блінкен та Ван Ї обговорили й нещодавню угоду Китаю з Філіппінами про судноплавство у Південно-Китайському морі. На зустрічі з міністрами закордонних справ держав АСЕАН Ентоні Блінкен закликав країни Південно-Східної Азії спільно працювати над розв’язанням проблем, зокрема над тим, що стосується “ескалації та незаконних дій” Пекіна.
“Ми рішуче виступаємо проти спроб КНР в односторонньому порядку силою змінити статус-кво у Східно-Китайському та Південно-Китайському морях, навколо Тайваню”, — наголосив Ентоні Блінкен.
28 липня Ентоні Блінкен вирушив до Японії. Там разом із міністром оборони США Ллойдом Остіном він провів переговори з питань безпеки з головою японського зовнішньополітичного відомства Йоко Камікавою та міністром оборони Японії Мінор Кіхарою.
За результатами зустрічі глава Пентагону заявив, що в Японії створять новий штаб об’єднаних сил під командуванням США. Структурі передадуть функції оперативного командування 54 тис. військовослужбовців.
“Сполучені Штати перетворять Збройні сили США в Японії на об’єднаний штаб з розширеними місіями та оперативними обов’язками. Це стане найбільшою зміною у Збройних силах США у Японії з моменту їхнього створення. КНР, Росія та Північна Корея продовжують загрожувати глобальній безпеці, приділяючи все більше уваги ядерному потенціалу, тому наші розширені відносини стримування важливі як ніколи”, — заявив Ллойд Остін.
“Ми згодні з тим, що ставлення Китаю до зовнішнього світу та його воєнні дії викликають серйозне занепокоєння в регіоні та у всієї міжнародної спільноти. Ми також стурбовані стратегічною військовою співпрацею Росії та Китаю”, — акцентував міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава.
США та Європейський Союз неодноразово звинувачували Китай у постачанні до Росії товарів подвійного призначення та обладнання, яке може бути використане у виробництві озброєнь. Союзники Києва ввели санкції щодо десятків компаній із Гонконгу та материкового Китаю за допомогу Росії в обході санкцій.
Читайте також: Відсотки від російських активів з Європи спрямували до України: як це посилить оборону і якою може бути відповідь Кремля