США, Японія та Південна Корея заявили про єдність у підтримці України — подробиці (ВІДЕО)

Президент Республіки Корея Юн Сок Йоль (ліворуч), президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда. Скріншот: uatv.ua

Сполучені Штати, Південна Корея і Японія дали обіцянку підтримувати Україну в неспровокованій повномасштабній війні Росії. Президент США Джо Байден, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда і президент Республіки Корея Юн Сок Йоль заявили про намір запроваджувати санкції проти Росії і скоротити залежність від російських енергоносіїв під час першого тристороннього саміту країн у Кемп-Девіді — заміському комплексі американського президента, інформує FREEДОМ.

Президент Джо Байден вперше в історії провів окремий саміт лідерів Японії, Республіки Корея та США. На переговорах сторони ухвалили низку спільних заяв, зокрема зобов’язання щодо створення прямої лінії для розв’язання кризових завдань. І домовилися працювати над поглибленням військових та економічних зв’язків, щоб продемонструвати єдність перед обличчям глобальних загроз.

У спільній заяві лідери Японії, Кореї та США заявили, що їхні країни відкрили нову еру тристороннього партнерства у складний період, зокрема російської агресивної війни проти України.

“Ми єдині в нашій підтримці України. Ми підтверджуємо нашу прихильність підтримувати Україну в неспровокованій і жорстокій агресивній російській війні, яка похитнула основи міжнародного порядку. Ми маємо твердий намір надавати подальшу допомогу Україні, запроваджувати скоординовані та жорсткі санкції проти Росії і прискорити зниження залежності від російських енергоносіїв”, — із заяви лідерів США, Японії та Південної Кореї.

Вашингтон, Сеул і Токіо ще раз підтвердили, що підтримуватимуть Україну стільки, скільки буде потрібно.

“Якщо моя пам’ять не підводить мене, пане прем’єр-міністре, ми опинилися в ситуації, коли я звернувся до вас щодо України, мені не потрібно було вас ні в чому переконувати. Я почав аргументувати, що Україна опинилася в обставинах, коли в першій чверті XXI століття інша країна зосередила більш ніж 150 тис. солдатів на кордоні і 150 тис. збройних сил вторглися в цю країну. Після того як Путін вторгся, він говорив про Київ як про матір… Це сміховинно, і він називав себе Петром Великим. Уявіть, якби ми нічого не зробили?”, — сказав американський лідер.

“Через агресію Росії щодо України міжнародний порядок похитнувся у своїх основах. Односторонні спроби силою змінити статус-кво в Східному і Південному Китайському морях тривають, і ядерні та ракетні загрози з боку Північної Кореї тільки зростають”, — заявив Кісіда.

У комюніке сторони наголосили, що довготривалим уроком із цієї катастрофічної агресивної війни має стати незмінна воля міжнародної спільноти до дотримання принципів територіальної цілісності.

Раніше Байден, Сок Йоль і Кісіда зустрічалися в такому форматі в Японії, де президент США фактично дав зелене світло створенню коаліції винищувачів для України. Уже на саміті під американською столицею радник із нацбезпеки Джейк Салліван підтвердив, що США дозволили європейським країнам навчати українських льотчиків управління американськими винищувачами F-16.

“Ми тісно співпрацюємо з нашими європейськими партнерами з усіх аспектів програми навчання, включно з навчальними матеріалами, а також наші фахівці працюють з їхніми фахівцями. Наші тренери працюють з їхніми тренерами. Таким чином, на цю мить повністю інтегровані всі зусилля”, — підкреслив Салліван.

Лідери США, Японії та Кореї домовилися проводити такі саміти щорічно, щоб підтримувати постійний зв’язок із союзниками.

Читайте також: Чому F-16 Україні передадуть саме Данія та Нідерланди, відповів експерт

Раніше повідомлялося, що Вашингтон активізував зусилля зі зміцнення альянсів в Азії. У квітні Південна Корея, Японія і США провели спільні військові навчання в Японському морі, а на початку червня країни уклали угоду про обмін інформацією про ракетні запуски Північної Кореї в режимі реального часу.

Прямий ефір