Союз північнокорейського і російського диктаторів Кім Чен Ина та Володимира Путіна становить велику небезпеку для Республіки Корея (Південної Кореї). З погляду стратегії для Сеула будь-яка допомога зброєю Києву вигідна, оскільки чим менш успішним буде Путін на цьому фронті, тим менша ймовірність, що він допоможе Кіму на Корейському півострові. Але Південна Корея у цьому плані й раніше була максимально обережною, а зараз виникла ще одна перешкода. Про це в ефірі FREEДOM сказав військовий експерт Ян Матвєєв.
“Це [новообраний президент США] Трамп із його мирним планом. І, звичайно, зараз Південна Корея чекатиме на розв’язання цієї ситуації: коли Трамп вступить на посаду, що він говоритиме щодо мирних переговорів. Тому що Південна Корея теж не хоче різко вступити, почати допомагати Україні зброєю, а потім — раз і все закінчилося, і ось уже “заморозка” [російсько-української війни]”, — зазначає він, посилаючись на оцінки аналітиків.
Матвєєв вважає, що Сеул триматиме паузу щодо допомоги Україні до активізації Трампа в українському питанні.
“Я думаю, що багато дійових політичних осіб зараз візьмуть цю саму паузу, щоб, як кажуть, не опинитися в дурнях. Зараз побіжиш допомагати, потім раптово США скажуть: “А ми все, ми йдемо”. Такий ризик теж є, звісно. Політики його розглядають… Тому, звісно, всі діють обережно. У цьому плані, безумовно, обрання Трампа вже завдало удару по світовій допомозі Україні. Але побачимо, що буде далі. Можливо, ситуація зміниться, позаяк Трамп — досить непередбачувана людина”, — прокоментував він.
Водночас гість ефіру наголосив, що реакція чинної адміністрації Сполучених Штатів, які є головним союзником та захисником Південної Кореї, на взаємодію Путіна та Кіма є недостатньою.
“Вони [США] зараз якось сильно втрачають час та втрачають можливості. Реакція їхня була порівняно жорсткою на те що, що відбувається. Тобто, звісно, Південна Корея не може реагувати так жорстко, як можуть США. Тому, чесно кажучи, я чекав від них більшого”, — каже військовий експерт.
Матвєєв зазначив, що таку реакцію ще можна було зрозуміти, коли не було достатніх підтверджень присутності солдатів Північної Кореї (КНДР — Корейської Народно-Демократичної Республіки) у РФ. Але не зараз, коли це підтверджується і самими американцями.
“Якщо ви це бачите, чому ж ви не дієте тоді? Тому що, звичайно, союз Путіна і Кіма, такий міцний, скріплений, по суті кров’ю, це дуже і дуже небезпечно. Південна Корея не володіє ядерною зброєю, і в світлі останніх подій зовсім незрозуміло, чи будуть готові, наприклад, США захищати Південну Корею за допомогою тієї самої ядерної зброї. І бачимо, що насправді розмір армії — величезна армія — має значення. Ми бачимо, як досить непрофесійна російська армія завдяки перевазі в чисельності, завдяки “м’ясним штурмам” <…> просувається [в Україні]. Що заважає Північній Кореї використовувати таку саму тактику проти Південної Кореї?.. Так, може, звичайно, всю Південну Корею не захоплять, але що не захоплять, то розбомблять, зокрема безпілотниками і ракетами своїми”, — припускає експерт.
Матвєєв також припускає, що недостатня реакція США зумовлена тим, що північнокорейські солдати повноцінно у війну проти України не вступили.
“Це все ще може виявитися таким дорогим, складним, але все ж таки блефом від Путіна. Тому що чогось вони чекають. Російська армія в Курській області наступає, але Північна Корея не наступає”, — сказав він.
Читайте також: Сеул перегляне рішення про постачання зброї Україні через перемогу Трампа, — Bloomberg
Нагадаємо, Сеул довгий час чинив опір закликам західних союзників залучити його величезні військові запаси та безпосередньо відправляти зброю чи боєприпаси в Україну. Проте розміщення Північною Кореєю до 12 тис. військовослужбовців у Росії змінило цю позицію. Президент Республіки Корея (Південної Кореї) Юн Сок Йоль заявив, що пряма участь Пхеньяна в конфлікті становить загрозу безпеці його країни і не виключив можливості надання озброєнь Києву.
Читайте також: Північнокорейські гаубиці з’явилися у РФ — перші кадри та коментарі експертів (ВІДЕО)