США ввели заборону на імпорт російських металів, титан до списку не увійшов — пояснення економіста

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Країни Заходу дбають про свої ринки, тому санкції за конкретними галузями проти Російської Федерації запроваджують тільки після того, як знайдено альтернативне джерело поставок. Про це сьогодні, 14 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав кандидат економічних наук, головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Іван Ус, коментуючи заборону імпорту алюмінію, міді та нікелю російського походження, яку 12 квітня ввели США.

За його словами, алюміній щорічно приносить Росії 10 млрд доларів, мідь — 8 млрд доларів, а нікель — 5 млрд доларів.

“Досвід усього санкційного тиску на Росію показує, що санкції запроваджуються тоді, коли країни знаходять можливості замінити чимось поставки з Росії. Класичний приклад — нафта. До грудня 2022 року ніхто не чіпав російську нафту. Коли зрозуміли, що її можна замінити іншими постачальниками, то ввели санкції щодо нафти. Зараз те саме відбувається щодо окремих металів”, — пояснив Ус.

Він зазначив, що поки що Захід не знайшов варіантів, як можна замінити російський титан.

“Відповідно, авіабудівна галузь як Сполучених Штатів Америки, так і Росія залежать від російського титану. Тому цей метал під санкції поки що не потрапив. Але це не означає, що не треба шукати можливості заміни Росії, бо за часів холодної війни не було такої залежності, а потім по її завершенні дуже сильно розслабилися. Країни Заходу вирішили, що загроза минула, і про неї можна забути”, — сказав економіст.

Читайте також: “Рвати сорочку” за Росію чи залишатися в системі міжнародних фінансових відносин — банки зважують наслідки, — експерт

Нагадаємо, голова правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігор Бураковський повідомив, що стосовно РФ сьогодні діє низка обмежень, як пов’язаних із військовою агресією проти України, починаючи з окупації Криму, так і інших, наприклад, ухвалених нещодавно у зв’язку зі смертю Олексія Навального.

Прямий ефір