Сполучені Штати Америки сьогодні, 23 серпня, напередодні Дня Незалежності України, розширили санкції проти Росії. Цього разу вони торкнулися оборонного та металургійного комплексів, а також постачання товарів подвійного призначення. До списку потрапили майже 400 фізичних і юридичних осіб як у Росії, так і за її межами, чиї товари та послуги давали змогу РФ підтримувати війну в Україні та ухилятися від західних санкцій. Про це повідомляє Міністерство фінансів США, інформує FREEДОМ.
“Росія перетворила свою економіку на інструмент на службі військово-промислового комплексу (ВПК) Кремля. Сьогоднішні дії Міністерства фінансів США продовжують реалізацію зобов’язань, узятих на себе президентом США Джозефом Байденом і його колегами з G7 (“Великої сімки”) щодо руйнування ланцюгів постачань російської військово-промислової бази та платіжних каналів”, — заявив заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.
Новий пакет охоплює близько 400 суб’єктів. Усі вони стосуються російського паливно-енергетичного та металургійного секторів.
Під санкції потрапили такі компанії:
- ТОВ “Екропромстрой”, дочірня компанія “Новатек”, якій передано 40% ТОВ “Арктик СПГ-2”;
- ТОВ “Межрегионстрой”, що будує об’єкти для проекту “Восток Ойл” від “Роснефти”;
- ПАТ “Якутская топливно-энергетическая компания” (ЯТЕК), відповідальне за проєкт “СПГ Якутія”.
- “СДС Вугілля”;
- “УК Мечел-Майнінг”;
- АТ “Стройсервіс”;
- Дочірні компанії “Росатома”.
Крім цього, санкції застосовано до російських інститутів військових розробок, виробників безпілотних літальних апаратів та електроніки, компаній, що обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом.
Також США запровадили санкції проти посередників із низки країн, які допомагали РФ обходити санкції та постачали деталі для літаків.
“Санкції спрямовані проти оборонної промисловості Росії, одночасно захищаючи доступ російських громадян до найважливіших телекомунікацій та інших цифрових технологій”, — ідеться в повідомленні відомства.
Читайте також: Росія може приховувати походження своєї нафти для продажу в обхід санкцій, — Бужан