США вагаються з дозволом на далекобійні удари через внутрішньополітичні причини — розбір Буряченка

Прапори України та США. Фото: ap.org

Україна продовжує наполягати на необхідності отримання дозволу на далекобійні удари углиб території Росії. Все залежить від згоди провідних країн Заходу, включаючи Сполучені Штати, Францію та Німеччину. Важливим аспектом цього обговорення є засідання “Рамштайну”, де розглядатимуться всі нюанси підтримки Києва. Однак внутрішньополітичні чинники, такі як побоювання демократів у США напередодні виборів, можуть вплинути на ухвалення рішень щодо цього питання. Про це сьогодні, 9 жовтня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів кандидат політичних наук Олексій Буряченко.

“Рамштайн” — це спільна платформа, створена з ініціативи Сполучених Штатів як країни-комунікатора, для задоволення потреб України під час війни з боку колективного Заходу та членів антипутінської коаліції. Якщо існують причини, які не дозволяють якісно провести засідання та задовольнити головні потреби України, про які ми говоримо вже кілька місяців і які обговорюються на серйозному рівні, воно буде перенесене”, — сказав він.

Буряченко зазначив, що ключовим питанням, яке Київ виносить на порядок денний, є далекобійні удари західною зброєю по військових об’єктах на території супротивника.

“Для справедливості зазначу, що не всі країни готові надати відповідний дозвіл. Але, друзі, нам усі й не потрібні. Нам потрібні три ключові країни, тому що далекобійні ракети Україні передають лише Сполучені Штати, Франція та Німеччина”, — наголосив експерт.

Він також розповів, що після нещодавнього візиту президента України Володимира Зеленського до США у ЗМІ з’явилася інформація про те, що можливість використання ракет ATACMS для далекобійних ударів може бути дозволена лише після аналогічної згоди з боку Великої Британії щодо застосування ракет Storm Shadow.

“Чому? Існує ціла низка причин. Перша — політична, а друга — військова, оскільки ATACMS, по-перше, не є крилатою ракетою, як Storm Shadow, а є балістичною ракетою з досить серйозною ударною силою. Крім того, в межах виборчого політичного процесу в Сполучених Штатах демократи побоюються таких різких рішень, і не через страх перед ескалацією, як пишуть у ЗМІ, звісно. На жодні “червоні лінії” Російської Федерації не дивляться ані в Сполучених Штатах, ані в Європейському Союзі. Вони бояться лише внутрішньополітичної дестабілізації, маючи на увазі насамперед Сполучені Штати, а також можливості використання цього питання як додаткового аргументу з боку команди Дональда Трампа”, — підсумував Олексій Буряченко.

Читайте також: Україні важливо отримати добро на далекобійні удари західною зброєю по території РФ — розбір (ВІДЕО)

Нагадаємо, засідання у форматі “Рамштайн” не відбудеться 12 жовтня. Зустріч лідерів США, Великої Британії, Франції та Німеччини також переноситься. Про це повідомив спікер уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.

Прямий ефір