США та ЄС мають усі інструменти миттєвого покарання будь-якого банку за співпрацю з РФ, — доктор економічних наук

Ілюстраційне фото: zn.ua

На жаль, деякі західні банки досі працюють у Росії та отримують там надприбутки, оскільки контрагенти намагаються проводити свої операції саме через ці банки. Про це сказав доктор економічних наук, громадський діяч, ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко, коментуючи в ефірі FREEДОМ попередження США Raiffeisen Bank International про закриття доступу до доларової системи через роботу в Росії.

Гість ефіру зазначив, що США можуть діяти щодо банків, які працюють у Росії, куди більш рішуче, і раніше це демонстрували, незалежно від того, чи представлені ці банки в самих Штатах.

“Припустимо, Deutsche Bank теж переважно працює в Європі, переважно в Німеччині. Але його взяли американці та оштрафували на мільярд. А ти спробуй не заплати цього мільярда. Тоді вони спишуть з усіх рахунків цього банку мільярд і ще потім покарають. Тобто я стверджую, що американці та Європейський Союз мають усі інструменти миттєвого покарання будь-якого банку. І ще хочу сказати, що раніше вони навіть діяли без попередження. А зараз попереджають, листи пишуть, погрожують, але не діють”, — каже Савченко.

За його словами, така позиція викликає реакцію у відповідь Путіна, який сприймає її як ознаку слабкості, та діє більш нахабно та агресивно.

Савченко називає західні банки, що залишаються у РФ, “русифікованими”.

“Акціонери там західні, а менеджмент — російський. Я припускаю, що серед менеджерів більше ніж половина — це російська агентура, яка має інструменти впливу, залякування і, чого гріха таїти, є агенти впливу Росії й у Європейському центральному банку, й в Америці”, — пояснює він.

Савченко вважає, що тотальна боротьба зі структурами, які дозволяють Росії оминати санкції, ще не розпочалася. Йде лише підготовка до неї, вона — правильна, але “один практичний крок коштує 10 нормативних актів”.

“Покарання просте, і все посиплеться: ця система, обхід санкцій. Ніхто не хоче до в’язниці, ніхто не хоче втрачати мільярди. Той-таки Raiffeisen Bank International заробив 3 млрд — 3 млрд на нього штраф. І сенс тоді працювати у цій країні? Ось до чого ми закликаємо наших партнерів — бути більш рішучими”, — резюмував ректор Міжнародного інституту бізнесу.

Читайте також: Захід не запустив усі санкційні важелі впливу на Росію — аналіз економіста

Раніше повідомлялося, що замість виходу з Росії Raiffeisen Bank набирає новий персонал.

Прямий ефір