Союзники допоможуть Україні пережити зиму та відновити пошкоджену російськими ракетами енергетичну інфраструктуру країни. Готовність до цього вже виявили у США та ЄС. У Держдепартаменті вже призначено координатора з надання допомоги Україні в ремонті енергетичних об’єктів, а країни ЄС направили до України генератори, повідомляє FREEДОМ.
Сполучені Штати та Європейський Союз заявили, що продовжать допомагати Україні та Молдові у сфері енергетики. На спільному засіданні лідери засудили неодноразові атаки Росії на енергетичну інфраструктуру, а також ризики в гуманітарній сфері, викликані цими атаками.
“ЄС і Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати з надання екстреної енергетичної допомоги Україні та підтримки інших сильно постраждалих країн у регіоні, таких як Молдова, які стикаються з серйозними наслідками дій Росії з використання енергії як зброї”, — повідомляється на сайті Білого дому.
Держдепартамент США призначив координатора з надання допомоги Україні в ремонті, підтримці та зміцненні її енергетичного сектора після масованих російських ударів. Ним став Джеффрі Паєтт, який працював послом США в Україні від 2013 до 2016 року.
“У межах уряду США Держдепартамент працюватиме з Міністерством енергетики, Міністерством оборони, Агентством США з міжнародного розвитку та Радою національної безпеки, щоб оцінити запити уряду України та виявити ресурси або обладнання, що можуть підійти для виконання завдання… Уряду України знадобиться допомога, щоб Україна залишалася стійкою та сильною, попри зусилля Росії з вимкнення тепла та світла цієї зими. Президент Путін зазнав невдачі на полі бою, тому тепер він веде війну проти цивільної інфраструктури України. Ми повинні зробити все, щоб він зазнав поразки і тут”, — цитує представника Державного департаменту США Неда Прайса “Голос Америки”.
17 країн Євросоюзу погодилися допомогти Україні подолати наслідки атак на критичну інфраструктуру. Вони відправили до України 500 електрогенераторів.
“Дякую вам за підтримку України проти російського терору. Тижнями Росія атакувала енергетичну інфраструктуру України. 17 держав-членів ЄС почули наше прохання і відправили 500 електрогенераторів, щоб допомогти українцям пережити зиму”, — написала віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина у Twitter.
Фінляндія відправила до України резервне енергообладнання та медичне приладдя.
“Із наближенням зими Росія націлилася на енергосистему України. Ситуація дуже серйозна для мирного населення. В Україні зараз справді гостра потреба серед іншого в постачанні для енергетики. Наш обов’язок допомогти. Фінляндія продовжить надавати допомогу відповідно до запитів України”, — заявила міністерка внутрішніх справ Фінляндії Кріста Мікконен.
Уряд Швейцарії також вирішив виділити Україні додаткові гроші, які будуть спрямовані на відновлення енергетичної інфраструктури України.
“На додаток до свого наявного гуманітарного проєкту в Україні та регіоні, виділяється 100 млн швейцарських франків для проєктів з підтримки термінового відновлення енергетичної інфраструктури та пом’якшення небезпечної гуманітарної ситуації. Швейцарія допомагає українським енергокомпаніям закуповувати джерела енергії та запасні частини, бере участь у ремонті систем рейкових скріплень (для перевезення важких вантажів, як-от зерно) і надає гуманітарну допомогу, щоб допомогти тим, хто найбільше постраждав від війни в Україні”, — йдеться на сайті швейцарського уряду.
На сьогодні внаслідок масових ракетних ударів російської армії по критичних об’єктах в Україні пошкоджено близько 50% енергетичної інфраструктури.
Читайте також: Росія не відмовилася від планів і далі завдавати ударів по критичній інфраструктурі України, — Ігнат
Як повідомлялося раніше, за оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), наступного року Україні потрібно від 3 до 4 млрд євро щомісяця у вигляді міжнародної допомоги, аби підтримувати роботу державних служб.