США та Японія спільно розроблятимуть перехоплювачі гіперзвукових ракет — подробиці

Ілюстративне фото: 5.ua

Другу угоду в сфері технологій протиракетної оборони планують ухвалити Вашингтон і Токіо. Йдеться про спільну розробку системи перехоплення гіперзвукових ракет, які розробляють Китай, Росія та Північна Корея. Домовитися про це Японія й США мають намір уже цього тижня, передає FREEДОМ із посиланням на Reuters.

На відміну від звичайних балістичних боєголовок, які летять за передбачуваними траєкторіями, гіперзвукові снаряди можуть змінювати курс, ускладнюючи націлювання на них. На початку цього року США та Японія домовилися розглянути можливість розробки систем перехоплення таких ракет під час зустрічі держсекретаря Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна зі своїми японськими колегами: міністром закордонних справ Йошімасою Хаясі та міністром оборони Ясуказу Хамадою.

Очікується, що угоду про систему перехоплення ракет, які можуть обходити сучасні системи протиповітряної оборони, буде ухвалено під час зустрічі президента США Джо Байдена з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кішідою в п’ятницю, 18 серпня. Байден і Кішіда зустрінуться на полях тристороннього саміту з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем у президентській резиденції в Кемп-Девіді, штат Меріленд (США).

Ця угода стане другою між США та Японією у сфері технологій протиракетної оборони. Раніше Вашингтон і Токіо вже розробили ракети більшої дальності, призначені для ураження боєголовок у космосі, які Японія розгортає на військових кораблях у морі між Японією та Корейським півостровом для захисту від ракетних ударів Північної Кореї.

Раніше повідомлялося, що Вашингтон активізував зусилля зі зміцнення альянсів в Азії. У квітні Південна Корея, Японія і США провели спільні військові навчання в Японському морі, а на початку червня країни уклали угоду про обмін інформацією про ракетні запуски Північної Кореї в режимі реального часу.

Прямий ефір