США оголосили про надання Україні чергового пакета військової допомоги в розмірі близько 800 млн дол. До нього увійшли й касетні боєприпаси DPICM. Конвенція про касетні боєприпаси, підписана 2008 року, не імплементована у США, Росії та Україні. Тому їх передача абсолютно законна і виправдана. Про це сьогодні, 8 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.
“Дальність цих касетних боєприпасів, якщо вони вистрілюються з використанням артилерії, 29 км. Один кластерний боєприпас за ефективністю ураження дорівнює 10 класичним стандартним артилерійським боєприпасам. Тобто замість того, щоб вистрілювати кілька боєприпасів поспіль, достатньо одного. Зона ураження вимірюється сотнями квадратних метрів. Це дуже серйозна річ. Викошує живу силу і техніку. Те, що нам якраз зараз потрібно. Ось цей боєприпас просто проходить косою і не залишається ворожих позицій”, — розповів він.
Російська пропаганда назвала передачу касетних боєприпасів агонією США, а міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що така зброя не може бути доставлена Україні за жодних обставин.
“Коли вималювалася ситуація, що Україна отримає кластерні боєприпаси — одразу почалося виття, що це не гуманно, несправедливо, незаконно і порушує конвенції. Є одна конвенція щодо касетних боєприпасів від 2008 року. Там підписалася величезна кількість країн, крім США, Росії, Китаю, України, Південної Кореї, Ізраїлю, Пакистану, Індії. США не підписали, Україна не підписала. Тому США може передати їх Україні. І тепер росіянам доведеться на собі відчути всі принади цих боєприпасів”, — сказав Ступак.
Президент США Джо Байден повідомив, що відсоток неспрацьовування боєприпасів DPICM менший за 2%.
“Ще один нюанс великий. Називався відсоток неспрацьовування російських кластерних боєприпасів — 40%. З точки зору мінного забруднення територія забруднюється. А тепер порівняйте з американськими боєприпасами. Президент Байден сказав, що все те, що має відсоток неспрацьовування понад 2%, в Україну не поїде. Таким чином бережеться земля від мінного забруднення”, — пояснив експерт.
Читайте також: Один касетний боєприпас дорівнює десяти стандартним за результативністю, — військовий експерт
Нагадаємо, касетні боєприпаси — це різновид бойового запасу, під час розриву якого викидаються так звані суббоєприпаси (меншого розміру). Зазвичай застосовують для знищення піхотних або танкових з’єднань на великій території, а також для руйнування злітно-посадкових смуг.