За даними американської розвідки, Ізраїль розглядає можливість завдавати ударів по ядерних об’єктах Ірану. Однак для таких ударів потрібна, звісно ж, військова підтримка США. Деякі аналітики стверджують: ймовірність того, що Ізраїль отримає її за Трампа, набагато вища, ніж за Байдена. Насправді все залежатиме від Ірану та від того, як просуватиметься ядерна угода між США та Іраном. Але можна сказати однозначно — США та Ізраїль не допустять отримання реальної ядерної зброї Іраном. На цьому сьогодні, 14 лютого, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував народний депутат України VI скликання, експерт-міжнародник Євген Добряк.
“Є інформація про те, що угода між США та Іраном передбачає виконання Іраном 22 основних пунктів і двох основних позицій. Перша позиція — це допустити американських і європейських фахівців для спостереження за всіма ядерними об’єктами, які є в переліку США. Після цієї інспекції має бути ухвалено рішення щодо повної зупинки та знищення тих об’єктів, які пов’язані з військовою програмою. Це, до речі, не стосуватиметься варіанту мирного атома — атомних електростанцій, які вироблятимуть електроенергію. Друга позиція — це жорсткий контроль і припинення підтримки фінансування та озброєння проксі-груп у регіоні Близького та Середнього Сходу. Це те, чого хочуть США домогтися від Ірану”, — пояснив експерт-міжнародник.
За його словами, в обмін на це США готові забезпечити Ірану зняття санкцій на виведення іранської нафти на зовнішні світові ринки.
“Я думаю, якщо Іран не погодиться на ці умови, США будуть вести більш жорстку позицію, і риторика буде більш жорстка. Аж до того, що цілком можливий розгляд силового сценарію. Думаю, що Ізраїль у парі зі США можуть розв’язати питання знищення ядерних об’єктів в Ірані. Тому що самому Ізраїлю впоратися з цим буде досить непросто”, — зазначив гість ефіру.
Він додав, що такий сценарій розвитку подій буде дуже небезпечний для Ірану. Це може стати для нього катастрофою.
“Це може бути катастрофа, як в економічному плані, так і внутрішньополітичному — може бути дуже серйозна дестабілізація. Тому що це буде не тільки знищення ядерних об’єктів, а, найімовірніше, ще й об’єктів військово-промислової інфраструктури, енергетичних тощо. Це будуть дуже серйозні наслідки для Ірану. Тому, я думаю, вже незабаром ми побачимо зрушення цієї угоди з боку Тегерана. Але я ще раз зазначу: у будь-якому разі, як би ця угода не просувалася, США та Ізраїль не допустять отримання ядерної зброї Іраном”, — підсумував Євген Добряк.
Читайте також: США та Іран навряд чи досягнуть нової ядерної угоди — думка експерта