США прискорять модернізацію ядерної зброї — чи може це спровокувати РФ: думка Жданова (ВІДЕО)

Олег Жданов. Скріншот: uatv.ua

Сполучені Штати розмістять у Європі модернізовані тактичні ядерні бомби B61-12. Очікується, що це буде вже у грудні поточного року — раніше, ніж було заплановано. Військовий експерт Олег Жданов в ефірі телеканалу FREEДОМ роз’яснив, для чого США потрібна ядерна модернізація.

Він зауважив, що цей вид озброєння має термін придатності — до 50 років. І це дійсно планова заміна, про яку Сполучені Штати повідомили Російській Федерації.

“Нічого у цьому світі не існує вічного. Загалом розраховують приблизно на термін до 25 років. А граничний термін зберігання або експлуатації ядерної зброї в умовах зберігання може сягати 50 років”, — сказав Жданов.

За його словами, “ядерка” Росії потребує технічного огляду чи навіть утилізації.

“Імовірніше за все, більша частина арсеналу Російської Федерації вже давно вилежала свої терміни і вимагає утилізації або, принаймні, технічного огляду”, — уточнив експерт.

На його думку, РФ навряд чи скористається діями США як приводом для нанесення ядерного удару. До того ж переміщення ядерної зброї складно приховати.

“Одна річ, припустимо, якщо ядерний заряд перевозитиметься до місця його технічного обслуговування та ремонту, а це може бути підприємство, яке їх виготовляє. Або воно перевозитиметься до місця, наприклад, його ймовірного застосування, до стартової позиції, пускової установки. Це дуже легко визначається. І сьогодні таки правила деякі діють. Бачите, Росія повідомила США про проведення тренувальних пусків, щоб не було непорозумінь. Думаю, що в цьому випадку теж буде повідомлення (від Росії, — ред.) про те, що вони хочуть провести регламентні чи інші роботи на ядерних боєголовках. Тобто це приховати неможливо. Я думаю, навряд чи РФ зможе скористатися цим приводом. Адже це справді планова заміна, про яку Сполучені Штати повідомили Російській Федерації. Єдине, вона відбулася трохи раніше за визначений раніше термін, але це не змінює суті питання. Тобто не нарощується кількість ядерних боєзарядів, вони проходять планову заміну”, — сказав Жданов.

Він зазначив, що Кремль не має сучасних технологій і має суттєві обмеження в плані виробничої бази нових ядерних боєзарядів.

“Російська Федерація на сьогодні не має більш сучасних технологій, у них залишилися технології в основному Радянського Союзу. І найголовніше — у них обмежені можливості щодо виробничої бази для створення нових ядерних боєзарядів. До речі, Путін завжди цим користувався, оскільки Росія не могла вийти навіть на ту кількість ядерних боєзарядів, яку дозволили за договором про скорочення ядерних озброєнь. І тому він завжди цим маніпулював і казав: давайте роззброюватися, мовляв ми такі миротворці. На цю різницю Путін пропонував скоротити кількість ядерних боєзарядів. Принаймні зі США”, — пояснив експерт.

Читайте також: Розміщення ядерних бомб у Європі: в Пентагоні дали роз’яснення (ВІДЕО)

Прямий ефір