США продовжують надавати Україні військову допомогу: чого очікувати найближчим часом (ВІДЕО)

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

Вашингтон виділить Україні новий пакет військової допомоги на 200 млн доларів. США збираються значно збільшити виробництво боєприпасів і для підтримки України, і для зміцнення власної обороноздатності, повідомляє FREEДОМ.

США, як і раніше, допомагатимуть Україні озброєнням, одночасно підтримуючи боєготовність американських Збройних сил, заявив помічник міністра армії із закупівель, тилового забезпечення і технологій Дуглас Буш.

“Армія США прагне і буде домагатися успіху в підтримці запасів, достатніх для навчання і забезпечення боєготовності Армії США, одночасно постачаючи нашому союзнику, Україні, те, чого вона потребує”, — заявив в інтерв’ю “Голосу Америки” Дуглас Буш.

Наразі Сполучені Штати виробляють 24 тис. артилерійських снарядів на місяць, а в найближчий рік планують вийти на рівень 80 тис. на місяць.

“Уже в принципі заявлено про те, що до 2025 року вони істотно наростять виробництво боєприпасів і таким чином зможуть заповнити будь-які свої запаси, які зараз ідуть в Україні. Тобто тут проблема не стільки в тому, що ось у них все закінчується, скільки в тому, що вони саме до такої війни не готувалися, і їм потрібно якимось чином міняти свою промисловість, що вони, в принципі, зараз і роблять, а це знову ж таки вимагає певного часу”, — пояснив експерт з міжнародної політики Петро Олещук.

США виділяють Україні військову допомогу на 200 млн доларів, повідомляє Reuters. До нового пакета увійде обладнання для розмінування, боєприпаси для зенітно-ракетних комплексів Patriot, протитанкових комплексів Javelin, реактивні ракети для РСЗВ HIMARS, а також інше обладнання. Паралельно Адміністрація президента Сполучених Штатів працює над запитом до Конгресу щодо додаткового фінансування для підтримки України, зокрема, для закупівлі та збільшення виробництва боєприпасів.

Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну Вашингтон надав Києву військової, фінансової та гуманітарної допомоги на понад 66 млрд доларів, повідомляє Washington Post. Як зазначає видання, ця підтримка — найбільша серед усіх країн. Понад 43 млрд доларів виділили як військову допомогу, а це — 65% від загальної суми.

“Це, в принципі, дуже старовинний підхід американської зовнішньої політики — не брати участь у війні безпосередньо, а брати участь шляхом надання відповідної допомоги. Ми маємо розуміти, що це не є чимось для Сполучених Штатів принципово новим чи унікальним, це реалізація до конкретного випадку загальної зовнішньополітичної лінії США”, — зазначив експерт із міжнародної політики Петро Олещук.

Сполучені Штати офіційно схвалили передачу Україні першої партії танків Abrams. Про це заявив глава служби постачання і закупівель армії США Дуглас Буш. За його словами, перші танки мають прибути в Україну на початку осені. Дуглас наголосив, що їх доставлять з усім необхідним — боєприпасами, запчастинами, паливним обладнанням і ремонтними засобами. Скільки саме танків буде в першій партії — не уточнюється. Загалом США мають намір поставити Україні 31 Abrams, тобто один танковий батальйон.

Читайте також: Допомога Україні продовжиться і після виборів у США, — Калан

Нагадаємо, президент США Джо Байден дав зелене світло навчанню українських пілотів на F-16, однак процесом керують Данія і Нідерланди.

Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, який серед іншого включає дві пускові установки Patriot.

Читайте також: Допомога Україні б’є всі рекорди, США вже виділили 66,2 млрд доларів, — WP

Прямий ефір