США обмежили видачу віз угорцям. За словами Вашингтона, цей безпрецедентний крок викликаний побоюваннями, що іноземні громадяни використовують для в’їзду в країну паспорти, отримані обманним шляхом. Останнім часом відносини між Угорщиною та західними союзниками залишають бажати кращого. Зокрема, через відмову Угорщини ратифікувати членство Швеції в НАТО та її позицію у війні Росії проти України, повідомляє FREEДОМ.
З 2011 по 2020 рік угорські паспорти отримали майже мільйон іноземців угорського походження, які, однак, виявилися недостатньо перевіреними. Цим у Посольстві США в Угорщині пояснили рішення посилити правила в’їзду до Сполучених Штатів. Так, угорці зможуть в’їжджати в країну тільки раз на рік, якщо пройдуть онлайн-перевірку. Водночас громадяни інших країн, що входять до програми безвізових поїздок, мають право на багаторазові відвідування США протягом двох років.
“Це рішення ухвалено у відповідь на бездіяльність уряду Угорщини щодо серйозних проблем безпеки, якими ми займалися впродовж багатьох років і за кількох адміністрацій”, — пояснив посол США в Угорщині Девід Прессман.
У відповідь уряд Угорщини відмовився надавати будь-яку інформацію щодо цих громадян.
“Країна не буде розкривати дані угорців, які перебувають за кордоном і мають подвійне громадянство, оскільки це поставить під загрозу їхню безпеку”, — сказав речник Міністерства внутрішніх справ Угорщини Золтан Ковач.
Як пише The Washington Post, посилаючись на американського чиновника, посилення правил безвізу відбулося після багаторічних невдалих спроб розв’язати проблеми безпеки. Згідно з даними Міністерства внутрішньої безпеки США, тільки у 2018 році близько 700 неугорських громадян отримали паспорти обманним шляхом. А 65 із них в’їхали до США за програмою безвізового в’їзду. Вашингтон зажадав надати персональні дані етнічних угорців, які перебувають за кордоном і мають подвійне громадянство. Так, у 2011 році уряд Угорщини спростив процедуру надання громадянства людям, які заявляють про угорське походження.
“Сотні тисяч угорських паспортів було видано без дотримання суворих вимог до перевірки особистості, до того ж деякі з них видали злочинцям, які становлять загрозу безпеці та не мають жодного відношення до Угорщини”, — йдеться в повідомленні видання The Washington Post з посиланням на високопоставленого чиновника США.
Цей крок відбувається на тлі загострення відносин між Угорщиною і США у зв’язку з позицією Будапешта щодо війни Росії проти України. Раніше Білий дім уже засуджував Угорщину за прагнення розширити зв’язки з Росією. У квітні Казначейство США наклало штрафні санкції на Міжнародний інвестиційний банк, який західні чиновники називають “шпигунським банком” Росії.
“Присутність цієї непрозорої кремлівської платформи в самому серці Угорщини загрожує безпеці та суверенітету угорського народу, його європейських сусідів і союзників по НАТО. На відміну від них, Угорщина відкинула занепокоєння уряду США з приводу ризиків, які її подальша присутність становить для Альянсу”, — заявив Прессман.
Уряд США заявив, що за допомогою Міжнародного інвестиційного банку Угорщина, по суті, дає змогу Росії мати вплив у Європі. Крім того, союзники по НАТО розчаровані рішенням Будапешта не ратифікувати заявку Швеції на вступ до блоку. Як покарання за відмову схвалити документ, у комітеті з міжнародних відносин США рекомендують призупинити продаж американської зброї Угорщині.
Читайте також: Реєстр спонсорів війни — знакова річ, що впливає на бізнес-результати цих компаній, які працюють у Європі, — економіст