США постачатимуть Україні ракети до Patriot і NASAMS у пріоритетному порядку, — Білий дім

Прапори США та України. Фото: president.gov.ua

США постачатимуть Україні ракети до систем протиповітряної оборони (ППО) Patriot і NASAMS у пріоритетному порядку. Доставлення замовлень в інші країни буде відтерміновано. Про це заявив представник Білого дому Джон Кірбі, повідомляє FREEДОМ з посиланням на “Голос Америки“.

За його словами, це дозволить забезпечити Україну достатньою кількістю ракет для протиповітряної оборони від російських атак на наступні 16 місяців.

“Ми збираємося змінити пріоритети експортних поставок [ракет протиповітряної оборони], щоб ракети, які зараз сходять з конвеєра, були надані Україні. Це гарантує, що ми зможемо забезпечити Україну ракетами, необхідними для підтримки її запасів у ключовий момент війни”, — повідомив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.

Читайте також: Захід переймає в України досвід використання систем ППО — деталі (ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, Румунія надасть Україні систему ППО Patriot. Рішення було ухвалено з огляду на значне погіршення ситуації з безпекою через постійні та масовані атаки Росії, особливо на енергетичну інфраструктуру.

Прямий ефір