США почали переорієнтувати свої аутсорсингові можливості з Китаю на Південно-Східну Азію, — експерт

Петро Шевченко. Скріншот: uatv.ua

Китай, який заявляє про свою нейтральність до війни РФ проти України, продовжує підтримувати міцні економічні, дипломатичні, торговельні та військові зв’язки з Москвою. Так, у Японському морі проходять спільні військові навчання Китаю та Росії під кодовою назвою “Північ/Взаємодія-2023”. За даними китайського інформаційного агентства Сіньхуа, в навчаннях беруть участь понад 30 літаків та понад 10 кораблів. І вперше — одразу два російські військові кораблі під назвою “Гучний” та “Довершений”. У Міноборони КНР зазначають, що ці навчання спрямовані на захист безпеки стратегічних водних шляхів. Детально на цю тему сьогодні, 22 липня, в ефірі телеканалу FREEДОМ говорили з аналітиком, аспірантом Цзилінського університету Петром Шевченком.

Він зазначив, що США починають переорієнтувати свої аутсорсингові можливості з Китаю на Південно-Східну Азію та на Південну Азію.

“Це Бангладеш, Індія тощо. США зараз уже починають менше інвестувати в Китай, передавати їм технології, вони шукають партнерів, які могли б замінювати Китай у цих ланцюжках глобальних поставок. І ось В’єтнам це один із головних партнерів, бо там досить велике населення, якісний рівень освіти та хороша локація географічна. Також увага спрямована на Індонезію та Малайзію. Тобто це цілісний підхід штатів, які спрямовані на те, щоби справді зменшити критичну залежність від Китаю”, — зазначив експерт.

Шевченко також назвав області, в яких США найбільше залежні.

“Якщо ми говоримо про критичну залежність, я б виділив три області — рідкісноземельні метали, різноманітні комплектуючі, тому що американські винищувачі мають елементи, які вироблені в Китаї. І по-третє, це високотехнічні продукти”, — додав гість ефіру.

Читайте також: БРІКС очікує туманне майбутнє на тлі ослабленої РФ та лавірування Індії у бік Заходу, — Осипенко

Прямий ефір