США підтримали конфіскацію російських активів на користь України — що далі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Білий дім підтримав конфіскацію активів Росії на користь України. Про це повідомляє Bloomberg. Йдеться про арешт частини з 300 мільярдів доларів заморожених російських активів. Їх планують спрямувати на відновлення України, інформує FREEДОМ.

Адміністрація президента Джо Байдена підтримала законопроєкт, який дасть їй змогу заарештувати частину з 300 млрд дол. заморожених російських активів, щоб надати їх Україні. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на меморандум Ради національної безпеки до комітету Сенату із закордонних справ.

“Законопроєкт надасть виконавчій владі повноваження, необхідні для конфіскації російських суверенних активів на користь України”, — з меморандуму Ради нацбезпеки. 

Як пише Bloomberg, підтримка Байденом такого кроку з’явилася на тлі того, що республіканці блокують виділення Україні понад 60 млрд дол. 

Білий дім намагається врівноважити це тим, що такий крок може зашкодити репутації фінансової системи США та спровокувати втечу від долара.

“Очевидно — крига скресла. Якщо рік тому про передачу таких коштів і мови йти не могло, то зараз ми бачимо, що США роблять різні кроки, щоб мати так званий план “Б” — фінансової підтримки та допомоги Україні”, — зазначив політолог, експерт із міжнародних Тарас Семенюк.

Окрім цього, адміністрація президента США хоче узгодити цей крок із союзниками по “Великій сімці” (G7), особливо в Європі, де зберігається близько 200 млрд дол. заморожених активів РФ і де менше підтримують їхній арешт, особливо в односторонньому порядку.

Очікується, що цю тему порушать на зустрічі лідерів G7 у річницю вторгнення РФ в Україну вже в лютому.

Наприкінці грудня 2023 року стало відомо, що на Заході заморозили російські активи на суму близько 300 млрд дол., а загальний обсяг російських валютних і золотих резервів на той момент становив 612 млрд дол. Про це повідомив Центробанк РФ. 

За оцінками Світового банку, відновлення України може коштувати близько 411 мільярдів доларів. Але хай там як — отримати ці кошти швидко Україна не зможе.

“Передати Україні заарештовані 300 млрд доларів російських грошей не така проста справа. Це не означає, що вже завтра ці кошти перейдуть на рахунки Національного банку України. Очевидно, якщо хоча б частину цих коштів передадуть Україні — це вже буде прецедент. Такого раніше не було в західному світі Країна-агресор, яка свідомо знищує території і вбиває населення, заслуговує і повинна нести за це розплату, як мінімум фінансово, доки не завершено війну”, — наголосив Семенюк.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков уже заявив, що Росія оскаржуватиме будь-яку конфіскацію в суді. Як пише Bloomberg, Москва готує судовий позов, щоб перешкодити конфіскації 300 млрд дол. на користь Києва. 

Банк Росії наближається до угоди з міжнародними юридичними фірмами, які представлятимуть інтереси країни в разі судового розгляду. Влада також замовила експертні висновки з аналізом відповідного законодавства за кордоном і прецедентів в інших країнах.

“Чиновники в Москві, які вивчають можливість конфіскації коштів, дійшли висновку, що такий результат малоймовірний. Вони попросили не називати їхніх імен, оскільки ця інформація не є публічною”, — із повідомлення американської компанії.

Офіційні особи в розмовах упевнені, що розгляд справи в суді унеможливить будь-яке переказування коштів в Україну, навіть якщо Росія не зможе встановити контроль над грошима, кажуть співрозмовники видання. 

Журналісти вказують, що за відсутності чіткого міжнародного законодавства будь-які спроби заволодіти активами спиратимуться на внутрішнє законодавство держав, які наклали санкції. 

Як наслідок, Росія зможе оскаржити такі рішення, що призведе до судових розглядів, які можуть тривати десятиліттями з неясними перспективами. Зокрема, гроші можуть залишитися заблокованими. 

Поки що ні в США, ні в Європі цю інформацію від Bloomberg не коментували.

Читайте також: Європа має зарезервувати активи РФ для відновлення України: як це працюватиме, пояснив економіст

Прямий ефір