США відклали військові навчання з Грузією через погіршення відносин — деталі (ВІДЕО)

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

США оголосили про перенесення на невизначений термін спільних військових навчань із Грузією Noble Partner. Про це йдеться в повідомленні Пентагону. Як зазначили у відомстві, Сполучені Штати ініціювали комплексний перегляд двосторонніх відносин між США та Грузією. Рішення пов’язане з неправдивими заявами грузинських політиків про те, що США нібито є розпалювачами війни і хочуть використати Тбілісі, щоб відкрити другий фронт проти Росії, повідомляє FREEДOM.

Попри погіршення відносин між Тбілісі та Вашингтоном після ухвалення “Закону про прозорість іноземного впливу”, у Грузії ніколи не відмовлялися від оборонного співробітництва зі США.  Раніше там заявили, що прийняли запрошення на саміт НАТО у Вашингтоні. А коли США перенесли грузино-американські навчання, у міноборони країни наголосили на важливості військової співпраці двох держав. Президентка Саломе Зурабішвілі заявила, що мир у Грузії може опинитися під загрозою, якщо країна буде в міжнародній ізоляції.

“Це завдає шкоди нашому стратегічному партнерству зі Сполученими Штатами, яке і без того перебуває під великою загрозою для наших оборонних спроможностей і всього, що було побудовано в нашій армії за їхньою допомогою. І все це тільки тому, що наш уряд не зрозумів і не знає, де його друзі, де вороги, що слід робити і в чому мир для країни”, — написала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі у Facebook.

На тлі зближення з Росією правляча в країні партія “Грузинська мрія” посилила свою риторику щодо Сполучених Штатів. Вашингтон наголошував на прагненні допомогти грузинському народу в боротьбі за європейський шлях і в протидії узурпації влади правлячою партією. На прохання грузинської опозиції 23 травня у США ухвалили Georgian People’s Act, який накладає візові обмеження на низку чиновників, причетних до ухвалення закону про “іноагентів”. У Тбілісі влада це засудила і назвала спробою втручання у внутрішні справи держави.

“Ми й багато інших країн не тільки висловили свою глибоку заклопотаність з приводу цього закону, особливо його ухвалення, але й вжили заходів, щоб висловити цю заклопотаність. І я думаю, що ви, найімовірніше, ще побачите більше таких дій. Я думаю, що це явно суперечить європейському напрямку, який хоче обрати Грузія, і який явно хоче обрати більшість грузинського народу”, — заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Але як стверджують аналітики, навряд чи США підуть на щось більше. Раніше представник Державного департаменту США Ведант Патель заявив, що незважаючи на напружені відносини між Вашингтоном і Тбілісі, США налаштовані вести конструктивний діалог із Грузією. Експерти вважають, що така риторика зумовлена важливістю регіону, в якому перебуває країна, і загальною напруженістю у світі.

“США ніякої ескалації не робитимуть. Вони можуть вводити певні точкові санкції як сигнал про те, що ця політика вважається ними неприйнятною. Але навряд чи вони будуть займатися якоюсь ескалацією в цьому питанні. Я думаю, що це теж одна з причин, чому грузинська влада так себе сміливо поводить у цій ситуації. Тобто вони, напевно, вважають, що у всіх у світі набагато більше проблем, ніж просто проблема євроінтеграції Грузії”, — прокоментував політолог, доктор політичних наук Петро Олещук.

Нагадаю, Євросоюз також може накласти санкції на Грузію через ухвалення закону про іноагентів, який викликав масовий опір з боку громадянського суспільства. Раніше в Брюсселі заявляли, що розглядають заходи скорочення фінансової підтримки та скасування дипломатичних віз для грузинських чиновників. У Тбілісі заявляють, що ці обмеження — безпідставні.

https://www.youtube.com/watch?v=IZ_t82fwoqQ

Читайте також: Грузинський народ повалить “російський режим” Іванішвілі: інтерв’ю з Георгієм Таргамадзе

Прямий ефір