Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет допомоги Україні. Вашингтон заявив, що надав Києву додаткове військове обладнання на 175 млн доларів, включно з боєприпасами й системами ППО, повідомляє FREEДОМ.
Новий пакет військової допомоги США Україні виділили із запасів Пентагону. Це означає, що обладнання потрапить на фронт найближчим часом. Новий транш включає ракети для пускових установок HIMARS, протитанкові системи Javelin, танки Abrams й снаряди зі збідненим ураном для них, боєприпаси, амуніцію та системи зв’язку.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що Кремль може завершити цю війну в будь-який час, вивівши свої війська з України. І поки цього не станеться, Сполучені Штати, союзники й партнери будуть разом з Україною так довго, скільки буде потрібно.
“Росія завдала нової хвилі авіаударів по жителях України, убивши щонайменше 16 осіб і поранивши десятки інших. Ці нелюдські атаки з боку Російської Федерації підкреслюють важливість продовження підтримки народу України, який захищає свою територію від необґрунтованих агресивних дій з боку Росії. Це повідомлення передав секретар Блінкен, як ви всі знаєте, під час своєї поїздки в Україну. І Сполучені Штати оголосили про новий пакет безпекової допомоги, який включає більше боєприпасів для артилерії та систем HIMARS, систем Javelin і антиброньових систем. Також надійдуть боєприпаси для танків Abrams, які незабаром прибудуть в Україну, а також система ППО для захисту від авіаударів, подібних до тих, з якими українці зіткнулися сьогодні”, — сказала Жан-П’єр.
Допомога, яку надають США, йде з раніше затверджених Конгресом коштів. Президент Джо Байден запросив ще 24 млрд доларів на військову та гуманітарну підтримку України в останні місяці 2023 року. Але поки що не зрозуміло, скільки з цієї суми буде затверджено. Розгляд запиту Байдена на фінансування стане перевіркою готовності Сполучених Штатів й далі підтримувати Україну в її боротьбі з російськими окупантами.
“За останні кілька місяців процес виділення коштів Сенатом був блискучим прикладом того, як слід діяти у Вашингтоні. У цей час люди розділені. Сенат — це з досить близьким поділом сил. З усім тим ми можемо схарактеризувати роботу Сенату з фінансування уряду одним виразом: двопартійна робота”, — заявив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.
Сенатор Шумер також зазначив, що США повинні й надалі підтримувати “наших друзів в Україні, навіть більше, ніж раніше”, тоді як контрнаступ української армії йде повним ходом.
Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл зі свого боку закликав продовжити інвестиції у військово-промислову базу Сполучених Штатів, щоб підтримувати партнерів США в сьогоднішній боротьбі та допомогти стримати завтрашні загрози.
“Головним пріоритетом Сенату має бути забезпечення безпеки американського народу. Цього місяця ми матимемо можливість зробити це, виділивши додаткові асигнування на вирішення нагальних завдань у сфері національної безпеки та ліквідації наслідків стихійних лих”, — заявив Макконнелл під час спілкування з пресою.
Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам у Білому домі, що адміністрація тісно співпрацює з Сенатом й Палатою представників щодо пакета додаткової допомоги.
Читайте також: Я тут, щоб продемонструвати нашу рішучу підтримку України, — держсекретар США в перший день візиту до Києва (ВІДЕО)
Нагадаємо, 6 вересня армія РФ завдала удару по місту Костянтинівка у Донецькій області. За останніми даними, внаслідок російської терористичної атаки 16 людей загинули та 33 отримали поранення.