США не виключають використання РФ енергетики як зброї, – Блінкен (ВІДЕО)

Фото МЗС

США не виключають використання Росією енергетики як зброї.

Про це заявив державний секретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з українським колегою Дмитром Кулебою, пише UA.

Він наголосив, що США уважно стежать за діями Кремля. І поки не вважають, що Росія перетнула ту лінію, коли можна говорити, що Москва використовує газ як зброю.

“Ми спостерігаємо за тим, використовує газ Росія позитивно чи як зброю. Російська Федерація може задовольнити потреби Європи в енергії, що вона і робить за допомогою українського трубопроводу. Якщо ж повторюватимуться події, які були в минулому, то це викличе нашу серйозну стурбованість і означатиме, що все-таки Росія використовує газ як зброю”, – сказав Блінкен.

Він нагадав, що стосовно “Північного потоку-2” є спільна заява Сполучених Штатів та Німеччини. У ній йдеться про енергетичну безпеку та зусилля для зміцнення позиції України.

Міністр закордонних справ України зі своїм американським колегою не погодився та заявив, що Кремль уже використовує газ як зброю.

“Що бачимо ми, то це те, що Росія вже використовує газ як зброю. І чекаємо на дії з боку Німеччини, оскільки вона має важелі впливу на Російську Федерацію. Зобов’язання, які взяли на себе США та Німеччина, підписуючи спільну угоду щодо “Північного потоку-2″, – дуже чіткі. І Росія має отримати чіткий сигнал не лише від Вашингтона та інших столиць, а й від Берліна – що вона не виграє від цієї гри”, – зазначив Кулеба.

Україна та США напередодні підписали нову Хартію про стратегічне партнерство. Цей документ на 10 років визначає, за якими напрямами розвиватимуться відносини між двома країнами. У ньому Сполучені Штати зобов’язалися підтримувати суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах, включно з окупованим Росією Кримом. Нова Хартія містить низку відмінностей від попередньої. Пов’язані вони з новими реальностями, насамперед із агресією Росії проти України. Документ закріплює підтримку США прагнень України до НАТО та Євросоюзу. Хартія передбачає розширення двосторонньої взаємодії для посилення безпеки у Чорноморському регіоні та зміцнення енергетичної безпеки.

Раніше у США провели консультації щодо ситуації на російсько-українському кордоні.

Читайте також: США й надалі надаватимуть військову допомогу Україні, – Блінкен

Прямий ефір