Сполучені Штати Америки не відмовляться від України, але кількість допомоги зменшуватиметься незалежно від того, хто переможе на президентських виборах. Таку думку сьогодні, 4 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Є певні базові сценарії, про які ми точно можемо говорити практично зі стовідсотковою впевненістю. Це те, що Сполучені Штати Америки не відмовляться від України. Це база, оскільки, по-перше, багато ресурсів і коштів було вже вкладено, по-друге, це питання лідерства Сполучених Штатів Америки. І навіть якщо Трамп говорить більше про ізоляціонізм та зосередження на внутрішніх питаннях, то той економічний бенефіт, який мають США, це питання також й присутності США в інших, скажімо, країнах. Тому просто відмовитися — так не буде, а тим більше, що якщо Трамп розповідав про те, подивіться, як Байден виводив війська з Афганістану, то відмова від України — це теж буде дуже серйозний, скажімо, панч для нього та для всіх республіканців. Тому це малоймовірний сценарій”, — сказав політолог.
Водночас він переконаний, що кількість допомоги та фінансів, що виділяються на Україну, найімовірніше, зменшуватиметься, незалежно від того, хто буде президентом США.
“Це загальна тенденція, яку ми можемо простежувати і в американському суспільстві, і в обох партіях. З іншого боку, що тут потрібно буде дивитися, як її поширювати. Якщо це допомога, хоч і в меншому обсязі, але вона буде, скажімо, ритмічна та буде кооперація, скажімо, в оборонній сфері, то, можливо, ми цього сильно й не помітимо. Тут теж можуть бути варіанти”, — вважає Петренко.
Він також нагадав, що заяви кандидатів та дії президента — це різні речі.
На думку політолога, у будь-якому разі для України не відбуватиметься нічого апокаліпсичного, тому що країна давно вже налаштована на те, щоб працювати на двопартійну підтримку.
“По-різному нам це вдається. Але ми в цьому зацікавлені, ми зробили все можливе для того, щоб не стати інструментом у виборах та не насолити нікому з кандидатів. Так, були певні нюанси, пов’язані з візитом Зеленського, але загалом нам удалося загасити всі ці пожежі та зберігати нормальні стосунки як із демократами та республіканцями, так із Трампом та Гарріс. І я думаю, що тут уже зовсім трохи залишилося, ця ситуація вже не зміниться. Тому в нас буде можливість й поле для простору вести переговори, абсолютно попри те, яка особистість тепер стане президентом Сполучених Штатів Америки, і це, скажімо, найважливіше”, — сказав Петренко.
Читайте також: Національні інтереси підштовхуватимуть будь-якого з кандидатів у президенти США продовжувати підтримку України, — Фесенко
Нагадаємо, президентські вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року.