Сполучені Штати Америки не дозволять Китаю загравати з Росією. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив російський політолог і публіцист, політичний діяч Андрій Піонтковський.
“Економічні зв’язки США й Китаю настільки величезні, що їх можна вважати економічними “сіамськими близнюками”. І ось та рішучість, яку висловили дуже чітко, артикулювали американські лідери, які будуть наслідки загравання з Росією. До такої міри, що якщо почнуться серйозні поставки військової продукції, вони не дозволять Китаю цим зайнятися. Китай, скоріше, використовує ці чутки про постачання як інструмент тиску на США в тих вельми змістовних торгово-економічних суперечках, які між ними зараз тривають із цілого спектра дуже серйозних питань”, — сказав Піонтковський.
Він зазначив, що в діях Китаю дуже багато лицемірства. Так, раніше видання Financial Times із посиланням на п’ятьох високопоставлених китайських чиновників писало, що Китай дуже роздратований тим, що Путін не обговорив із головою КНР Сі Цзіньпіном свої плани про початок повномасштабної війни проти України. Піонтковський сумнівається в цій інформації.
“Я впевнений, що Китай його штовхнув на цю війну, тому що Китай вигравав за будь-якого результату. Ну, і якби справдилися прогнози американців про перемогу Путіна, то, вибачте, Китай, оволодів би Тайванем. Вже зараз би ми розмовляли, а Тайвань був би частиною Китаю, після такої поразки України на очах безпорадного Заходу, авторитет Заходу взагалі б звівся до нуля. У Тихоокеанському регіоні прекрасно розуміють такі сигнали. І тайванці самі б понесли ключі від свого острова”, — вважає політолог.
У нинішній же ситуації, на його думку, Пекін дивиться на Москву вже навіть не як на молодшого партнера, а виключно як на васала.
“Це просто такий васал. Вони вже задешево використовують його енергоресурси, тому що Захід не купує їх. А там і постане питання про “повернення в рідну гавань” величезної кількості китайських земель від Владивостока до Північного моря, як вони називають Байкал. Тобто у них виграш був: в одному варіанті — Тайвань, в іншому — практично Сибір”, — сказав Піонтковський.
Читайте також: Китайська зброя в руках у Росії — самогубство для Пекіна: експерти пояснили, чому