США нарощують військову допомогу Україні — подробиці (ВІДЕО)

Президент США Джо Байден на зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським оголосив про новий, уже 38-й за рахунком, пакет військової допомоги на 375 млн доларів, інформує FREEДОМ.

“Сьогодні я анонсую наступний транш американської допомоги Україні у сфері безпеки. Пакет включає в себе більше боєприпасів, артилерійських снарядів, бронетехніки, щоб зміцнити потенціал України”, — сказав Байден.

Як пізніше уточнили у Білому домі, Вашингтон має намір передати Києву додаткові боєприпаси для HIMARS, артилерійські снаряди; протитанкові ракети TOW та системи Javelin; броньовані медичні машини; вантажівки і причепи для перевезення важкої техніки; тепловізійні та мостові системи; запчастини та інше польове обладнання.

“Це дуже-дуже важливо. Тут варто звернути увагу на, по-моєму, один з останніх пунктів. Сказали “понтон” — мостові переправи, тобто це може дати вам підказку, я далі замовкаю, що буде відбуватися протягом найближчих, наприклад, двох місяців”, — сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

Президент України Володимир Зеленський подякував США за підтримку. 

“Мені дуже приємно, що в нас такі міцні стосунки між нашими народами під час усіх цих випробувань, що ми стоїмо пліч-о-пліч. Я дуже вдячний американському народу, вам, вашій команді, Конгресу. Новий пакет військової допомоги забезпечить нам сильніші позиції на полі бою”, — сказав Зеленський.

Сполучені Штати разом із союзниками почнуть навчати українських льотчиків пілотуванню F-16 та інших літаків четвертого покоління в межах довгострокової програми, заявив Байден. Це означає, що так звана коаліція винищувачів сформована, а питання постачання F-16 Києву вже вирішене, кажуть експерти.

“Дивіться, найголовніша фраза для мене — “довгострокова”, тобто програма не складається, щоб підготувати, наприклад, 15 наших пілотів і сказати “до побачення”. Це закладається на роки. Не на десятиліття, не на місяці, а на роки. Щоб через два-три роки кількість пілотів українських ВПС, які можуть пілотувати F-16, дорівнювала вже сотням осіб”, — сказав Ступак.

Президент США зазначив, що отримав запевнення від української сторони не використовувати літаки для атак російської території. Однак це правило не поширюється на окуповані РФ українські території, включно з анексованим Кримом.

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сподівається, що це перші винищувачі від партнерів. Україна отримає їх якомога швидше. В ефірі марафону “Єдині новини” він сказав, що літаки передаватимуть ескадрильями. В Україні в одному такому підрозділі — 12 винищувачів, у США — 18. Таким чином, кілька десятків літаків можуть передати Україні для вирішення поточних завдань.

Читайте також: Зустріч Зеленського із Байденом на саміті G7 у Хіросімі — головні заяви лідерів (ВІДЕО)

Нагадаємо, у квітні поточного року в Сполучених Штатах оголосили про виділення чергового пакету військової допомоги Україні на суму 325 млн дол

Прямий ефір