Рішення про визнання Сполученими Штатами Америки приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер” терористичною організацією можливе вже найближчим часом. Таку думку сьогодні, 2 грудня, озвучив експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак в ефірі телеканалу FREEДОМ.
На його думку, малоймовірно, що США визнають Росію країною — терористом, тому що за цим має послідувати розрив дипломатичних відносин і всіх економічних зв’язків.
“А ось щодо окремої компанії — це не те, що більш ніж реально. Я впевнений, що найближчим часом ми побачимо рішення про визнання цієї організації терористичною. Що це тягне? Зараз ось цей статус терористичної організації до чого призведе? По-перше, перекриються шляхи постачання “Вагнера”, навіть прикриються ринки в країнах Африки. Тобто не секрет, що “Вагнер” активно продає свої послуги в Центральноафриканській Республіці, отримує там гроші, повертає їх у Росію, і далі ці гроші працюють у російській економіці, скажімо так. Зараз американці будуть тиснути на країни Африки, щоб вони відмовлялися від таких контрактів. Вона не буде заробляти гроші”, — сказав Ступак.
Він також зазначив, що цей статус спричинить також арешт літаків і майна ПВК “Вагнер” за межами РФ, а також втрату авторитету в Кремлі.
“До чого це призведе? До того, що “Вагнер” стане нерукопожатною організацією. Так, вона в Росії залишиться, питань немає. Але в апаратній війні в Кремлі, у вежах Кремля, “Вагнер” дуже сильно втратить, дуже сильно. Ми бачимо, як “Вагнер” чинить тиск. Адже для нього це важливо”, — вважає Ступак.
Він звернув увагу, що засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин проявляє активність, афішує свою діяльність, критикує керівництво Міноборони РФ, окремих російських губернаторів.
“Ця історія дуже сильно насторожує російських силовиків. Їм не подобається такий необтесаний конкурент, який біжить із ними владними коридорами в Кремлі, вони намагаються його позбутися”, — сказав Ступак, зазначивши, що російські силовики почали роботу з дискредитації Пригожина.
Читайте також: Україна була однією з головних тем у переговорах Макрона та Байдена: про що говорили президенти