США можуть посилити санкції проти РФ — розбір експертів (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Команда президента США Дональда Трампа готує широкомасштабну стратегію санкцій, яка має сприяти припиненню війни Росії проти України. Про це стало відомо агентству Bloomberg. За інформацією його джерел, команда Трампа розглядає два основні підходи до санкцій проти Росії, повідомляє FREEДОМ.

Адміністрація президента США Джо Байдена за кілька днів до припинення його повноважень ввела найпотужніші санкції проти російської нафтової галузі та російського тіньового флоту. Це найбільший в історії пакет щодо російського енергетичного сектору, в ньому, “Газпромнефть” і “Сургутнефтегаз”, які здійснюють транспортування значних обсягів нафти, а також десятки їхніх дочірніх компаній. Крім того, під обмеження потрапили 183 судна тіньового флоту. Як наслідок, російські нафтові компанії можуть втратити до 30% морського експорту нафти. Тим часом команда нового президента Дональда Трампа вже розробляє масштабну стратегію санкцій, щоб примусити Росію до миру, і водночас натиснути на Іран і Венесуелу. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

“Радники Трампа зрештою боротимуться з тією самою проблемою, що й адміністрація Байдена, — як уникнути серйозних перебоїв із постачаннями та цінами на нафтовому ринку в той час, коли Вашингтон наклав масштабні санкції на трьох найбільших світових виробників нафти. Ще один виклик: знайти правильний баланс між використанням інструментів економічної війни та бажанням зберегти статус долара як світової резервної валюти”, — йдеться в публікації агентства Bloomberg.

Перший підхід, якщо нова адміністрація вважатиме, що припинення війни Росії проти України вже близько, передбачає пом’якшувальні заходи на користь російських підсанкційних виробників нафти, які можуть допомогти укласти мирну угоду. Другий підхід, за словами джерел, ґрунтується на санкціях, які ще більше посилять тиск на Росію для збільшення важелів впливу. Варіант, який зрештою обере Дональд Трамп, матиме вирішальне значення для світового ринку нафти. За словами джерел, якщо Росія діятиме агресивніше, то США можуть посилити вторинні санкції, покаравши і європейських вантажовідправників, і азійських покупців, включно з великими компаніями в Китаї та Індії. Інший можливий підхід — більш рішуча боротьба з тіньовим флотом Росії, який перевозить російську нафту.

“Санкції триватимуть — це логічно, оскільки Європейський Союз все ще купує багато ресурсів у Росії, а США хочуть, щоб ЄС купував газ і нафту у США”, — пояснив головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень НІСД Іван Ус.

Можливо, припускають аналітики, нова адміністрація США візьме за основу підхід президента Джо Байдена, коли кожні чотири місяці вводилися нові санкції проти Росії.

“Якщо ж вони зможуть запровадити ті санкції, які одномоментно обвалять хоча б який-небудь сектор російської економіки, — це вже інше питання. Подивимося, чи вийде у них. Тут відразу два питання — і політичної волі, і технічної реалізації”, — зауважив аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євген Костогризов.

В обговоренні нової санкційної стратегії беруть участь деякі з кандидатів у члени кабінету Трампа, а також колишні чиновники, які займалися питаннями санкцій у його першій адміністрації. За даними джерел, радники намагаються знайти рішення, як уникнути серйозних перебоїв з постачанням нафти та проблем з цінами на нафтовому ринку.

Читайте також: Наслідки санкцій і реальний стан економіки Росії — ключові показники проаналізував експерт

Прямий ефір