США мають показати вищий пілотаж дипломатії, а Європі потрібно продемонструвати силу ухвалювати рішення — оцінка експерта ситуації в Ізраїлі

Марк Войджер. Фото: espreso.tv

Напад ХАМАС на Ізраїль грає на руку Росії, яка є головним спонсором тероризму у світовому масштабі. США мають показати вищий пілотаж дипломатії, щоб стабілізувати ситуацію на Близькому Сході, а Європі, яку стрясають акції протесту, варто показати вміння ухвалювати рішення на світовому рівні. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив директор магістерської програми з глобального менеджменту в Американському університеті в Києві, колишній спеціальний радник з питань Росії командувача американською армією в Європі генерала Бена Ходжеса Марк Войджер.

“Мені дуже важко сказати, що Ізраїль зможе на 100% розв’язати цю проблему в тому плані, що питання не тільки з палестинським тероризмом, вони ХАМАС знищать або, щонайменше, ті угруповання, які помітні наразі. Але це буде дуже важка операція, хочу підкреслити, — війна в міських умовах. Сектор Гази десятки років готувався, рилися підземні тунелі. Звісно, Ізраїль продовжує завдавати ударів, і звісно, знищує центри ухвалення рішення на території Сектора Гази”, — зауважив він.

Войджер звернув увагу, що поки не відомо, що буде з 2 мільйонами палестинців, серед яких є цивільні.

“Це відповідь Ізраїлю. Він має право, звичайно, спробувати розв’язати проблему тероризму. З іншого боку, ми бачимо скрізь у Європі та у світі радикалізацію та арабських громад іммігрантів, і мусульманських. Я впевнений, що на це розраховували й в Москві, і в Тегерані якось розпалити, розхитати ситуацію на Близькому Сході та в такий спосіб спробувати відвернути увагу, як мінімум, Америки від театру бойових дій в Україні”, — вважає експерт.

Він висловив думку, що США може включитися у війну, якщо Іран відкрито нападе на Ізраїль.

“Є й гібридні дії, які ми теж бачимо. Катар зробив заяву, що готовий відрізати реальний світ, особливо західний світ, від доступу до газу. Катар — один із найважливіших виробників у світовому масштабі”, — повідомив Войджер.

Експерт звернув увагу, що поки що не відомо, як поводитимуться Туреччина, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, які з одного боку співпрацюють з Іраном, а з іншого — сприймають його як екзистенціальну загрозу.

Читайте також: Іран і РФ — бенефіціари “вибуху” на Близькому Сході: яких вони досягли цілей, перерахував експерт-міжнародник

Нагадаємо, візит держсекретаря США Ентоні Блінкена на Близький Схід мав тривати два дні — це насамперед поїздка до Ізраїлю, а потім до сусідньої Йорданії, де частину населення становлять палестинці. Але потім турне продовжили, і Блінкен також побував у Катарі, Бахрейні, Саудівській Аравії, ОАЕ та Єгипті. Мета візитів держсекретаря — вплинути на війну ХАМАС проти Ізраїлю.

Прямий ефір