Сполучені Штати Америки — безумовний лідер з надання допомоги Україні та мобілізації світової підтримки нашої держави: оборонної, фінансової, політичної та гуманітарної, а також із забезпечення санкційного тиску на країну-агресора РФ. Після 24 лютого 2022 року Конгрес США виділив для України та інших країн на пов’язані з Україною потреби 66 млрд дол., інформує FREEДОМ.
Тепер Україна отримає нову військову допомогу від США — на 2 млрд дол. За даними Пентагону, серед іншого Штати передадуть боєприпаси для систем HIMARS і ракетних систем із лазерним наведенням, артилерійські снаряди, безпілотники, а також обладнання для розмінування. А ще профінансують навчання військових.
Цей пакет оборонної допомоги Вашингтона стане вже 32-м. Загалом за програмою Presidential Drawdown військова допомога США Україні коштувала 19,5 млрд дол., за програмою USAI — 8,5 млрд дол. і 225 млн дол. за програмою FMF.
“Президент Путін розпочав цю незаконну війну, і в нього є можливість її припинити. Сполучені Штати рішуче підтримують Україну, коли вона захищає себе, і ми продовжуватимемо це робити, доки суверенітет України не поважатимуть, а народ України не зможе будувати своє демократичне майбутнє в умовах свободи та миру”, — із заяви державного секретаря США Ентоні Блінкена.
З лютого 2022 року українська армія отримувала від Америки протитанкові системи Javelin і NLAW, зенітно-ракетні комплекси Stinger і безпілотники Switchblade. Сьогодні Збройні сили України (ЗСУ) захищають небо, зокрема американськими системами протиповітряної оборони (ППО), і знищують російські військові склади та бази за допомогою американських реактивних систем залпового вогню (РСЗВ).
25 січня 2023 року президент США Джо Байден зробив безпрецедентну заяву — Штати поставлять Україні 31 танк Abrams.
“Я оголошую, що США відправлять в Україну 31 танк M1 Abrams — еквівалент одного українського батальйону. Ми хочемо зміцнити можливості України захищати свою територію. Ми також надаємо запчастини, необхідні для роботи цих танків на полі бою”, — заявив Байден.
Для успішного контрнаступу ЗСУ потрібна авіація, зокрема американські багатофункціональні легкі винищувачі F-16. У США вже обговорюють передачу Україні літаків четвертого і п’ятого поколінь.
“Нам потрібно думати про сильну інтегровану протиповітряну оборону для України, яка включатиме деякі речі, які вже були надані, але, можливо, і ті, які ми ще не надали. Ми продовжуємо обговорювати довгострокову протиповітряну оборону як усередині країни, так і з Україною”, — підтвердила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд.
США допомагають Україні не тільки в оборонній сфері. Вони виділяють кошти на гуманітарну допомогу і підтримку роботи української влади, на потреби українців, які проживають у США, і на ядерну безпеку країни.
“Після 24 лютого 2022 року Конгрес США виділив додатково для України та інших країн на пов’язані з Україною потреби 66 млрд дол. З них 13 млрд дол. — це пряма бюджетна підтримка України у формі безповоротних грантів, понад 1,9 млрд дол. гуманітарної допомоги”, — повідомила надзвичайний і повноважний посол України в США Оксана Маркарова.
24 лютого, у річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну, США оголосили про нові антиросійські санкції. До списку потрапили 22 фізичні та 83 юридичні особи. Нові економічні обмеження спрямовані на зменшення можливостей Кремля продовжувати війну проти України та отримувати необхідні для цього ресурси.
“Поки Росія шукає способи ухилитися від санкцій та експортного контролю, уряд США нарощує зусилля з протидії такому ухиленню по всьому світу. Сьогоднішні санкції охоплюють понад 30 осіб і компаній із третіх країн, пов’язаних зі спробами РФ ухилитися від санкцій, зокрема незаконним обігом зброї та незаконним фінансуванням”, — з повідомлення на сайті Міністерства фінансів США.
З початку повномасштабної війни Росії проти України США заморозили російських активів на понад 330 млрд дол. Їх Вашингтон може передати Україні як компенсацію за завдані війною збитки. Відшкодування збитків, створення спецтрибуналу, досягнення радіаційної, ядерної, продовольчої безпеки, а також виведення російських військ з української території — все це пункти формули миру.
США підтримують план Києва щодо досягнення безпеки в Європі й довели це голосуванням за відповідну резолюцію на Генеральній асамблеї ООН.
“Ми підтвердили, що мир має ґрунтуватися на фундаментальних засадах Статуту ООН — суверенітеті, територіальній цілісності та невід’ємному праві на самооборону. 141 країна!.. 141 країна підтвердила свою прихильність боротьбі із загрозами енергетиці, фінансам, навколишньому середовищу, продовольчій безпеці, ядерній безпеці, які несе із собою російська війна”, — заявила посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.
20 лютого президент США Джо Байден відвідав Київ і зустрівся з українським колегою Володимиром Зеленським. Цей візит означає, що підтримка України Вашингтоном продовжиться, кажуть аналітики. Америка нарощуватиме допомогу. Черговий тому доказ — рекордний оборонний бюджет країни на 2023 рік.
Читайте також: Як змінять перебіг війни Leopard 2, що прибули з Польщі до України — прогноз експерта