Десять країн-членів ЄС закликають союзників посилити санкції щодо енергетичного сектору Росії, повідомляє “Польське агентство друку”. Насамперед йдеться про заборону на імпорт газу і СПГ (скрапленого природного газу) із Російської Федерації або поступове скорочення його споживання. За ініціативу виступили країни Балтії, Данія, Ірландія, Польща, Румунія, Швеція, Чехія та Фінляндія. За інформацією агентства, вони закликали Єврокомісію негайно почати роботу над новим пакетом санкцій, а також розробити та запровадити аналогічні обмеження щодо союзника Москви — Білорусі, повідомляє FREEДOM.
Президент США Джо Байден планує посилити санкційний тиск на Москву, щоб дати адміністрації Дональда Трампа більше важелів у переговорах із Кремлем про припинення війни Росії проти України, пише The Washington Post. В останні тижні перебування в Білому домі Байден може посилити обмеження щодо енергетичного сектору федерації, тим самим сформувавши економічну та зовнішньополітичну спадщину, припускають аналітики.
“Суть санкцій полягатиме в тому, щоб націлитися на тіньовий флот міжнародних суден, що перевозять російську нафту, а також на деяких російських експортерів нафти, які досі не потрапили під обмеження… Великий крок проти Росії перед тим, як піти з посади, підкріпить заяви Байдена про те, що він згуртував західних союзників для рішучої відповіді на вторгнення в Україну 2022 року”, — з публікації The Washington Post.
Видання пише, що серед інших варіантів розглядається скасування ліцензій, що дозволяють банкам проводити операції, пов’язані з розрахунками в енергетичному секторі. Черговий удар по економіці Росії готують і на рівні країн-членів “Групи семи” (G7), повідомляє Bloomberg. За інформацією агентства, G7 обговорює, зокрема, зниження цінової стелі з 60 до 40 доларів за барель російської нафти.
“За словами обізнаних джерел, країни “Групи семи” вивчають способи посилення цінового обмеження на російську нафту, прагнучи більш ефективно зменшити можливості Москви фінансувати війну проти України”, — з публікації Bloomberg.
15-й пакет санкцій Євросоюзу, який затвердили в середині грудня, також покликаний послабити російський тіньовий флот і військово-промисловий комплекс країни-агресора.
“Ми ухвалили 15-й пакет санкцій щодо Росії. Він націлений на тіньовий флот і північнокорейських чиновників, і вперше на китайські компанії, які виробляють безпілотники для Москви. Наше послання гранично ясне: ви не можете розпалювати війну в Європі й залишатися безкарними”, — прокоментувала верховна представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас.
Welt пише, що в Брюсселі вже працюють над наступним — 16-м пакетом санкцій щодо Москви. Затвердити його планують у третю річницю повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. За інформацією джерел видання, новий пакет буде націлений на сектори російської економіки, які раніше не були достатньо охоплені санкціями. Крім того, низку обмежень планують запровадити щодо російських пропагандистів, осіб та організацій, які несуть відповідальність за підрив територіальної цілісності України.
Читайте також: Війна висмоктує з економіки РФ усі соки: стрімке зубожіння росіян проаналізували експерти