Використання механізмів стримування Росії та власні інтереси Туреччини далеко не завжди збігаються з позицією США та Європейського Союзу. Туреччина завжди торгувалася і торгуватиметься тільки у своїх інтересах. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос, коментуючи новину про те, що США і Туреччина обговорять санкції проти російських компаній.
Він погодився з припущенням, що Туреччині вдасться “проскочити між краплями”.
“Вдасться, як це вона робила останні півтора року. Досить успішно. І чому б зараз вона повинна якось змінити свою позицію. І з питань війни на Близькому Сході у неї дійсно своя позиція досить яскраво виражена. І, звісно, якщо вона захоче змінити свою позицію щодо Росії, то вона як мінімум вимагатиме серйозного посилення своїх позицій на Близькому Сході, щодо Гази. Аж до відправлення турецьких військ до Гази для стабілізації ситуації. Про це говорять у Туреччині, і це як один із можливих варіантів розвитку подій”, — сказав Семиволос.
За словами експерта, економічні можливості Європи і Штатів щодо Туреччини існують. Як приклад він навів ситуацію з російськими картами “Мир”.
“Свого часу турецькі банки неохоче, але погодилися не приймати ці російські платіжні картки. Але кожне з цих зусиль супроводжується досить серйозними перемовинами. І турки завжди вимагатимуть щось натомість, це ніколи не відбуватиметься з доброї волі”, — резюмував Ігор Семиволос.
Зазначимо, як пише Bloomberg, посилаючись на свої джерела, представник Міністерства фінансів США обговорить із Туреччиною санкції проти російських компаній та дії терористичного угруповання ХАМАС. Виданню стало відомо про занепокоєння Вашингтона неприєднанням Анкари до санкцій проти Росії, тим, що Туреччина продовжує приймати та надавати послуги російським суднам і літакам.
Читайте також: “Кожен працює на своєму політичному полі”: підсумки зустрічі Шольца й Ердогана прокоментував Семиволос
Нагадаємо, як розповів заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов, вплив Росії на Близькому Сході поступово слабшає. Країну-агресора стали розглядати як вразливого гравця, на якому можна заробити.