США і Південна Корея оновили концепцію стримування КНДР — подробиці (ВІДЕО)

Прапори США і Південної Кореї. Фото: ukrinform.ua

США і Південна Корея переглянули двосторонню угоду в сфері безпеки, спрямовану на стримування ядерних і ракетних загроз з боку Північної Кореї. Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що союзники мають бути готовими до будь-яких провокацій з боку Пхеньяна, зокрема до “раптової атаки в стилі ХАМАС”, інформує FREEДОМ.

У новій версії двосторонньої угоди про безпеку з’явився новий пункт — Сполучені Штати мобілізують увесь свій військовий потенціал, включно з ядерним, для захисту Південної Кореї в разі ядерної атаки Північної Кореї.

За словами глави Пентагону Ллойда Остіна, розгортання в регіоні американських військових сил, включно з підводним човном із балістичними ракетами, бомбардувальником B-52 і авіаносцями, доводить прихильність США стосовно захисту союзника.

Найближчим часом туди ж вирушить ще одна авіаносна бойова група, додав глава американського оборонного відомства.

“Наші зобов’язання щодо стримування Північної Кореї залишаються непорушними. Це включає в себе весь спектр наших ядерних, звичайних і протиракетних можливостей. За останні 12 місяців ми розгорнули більше сил і здатні реагувати на все, що може статися”, — заявив Остін.

Зі свого боку, міністр оборони Південної Кореї Сін Вон Сік наголосив, що держави розширюватимуть масштаби і рівень спільних навчань, зміцнюючи оборону, здатну реагувати негайно на будь-які провокації з боку Пхеньяна.

Сеул і Вашингтон домовилися про співпрацю у сфері розвідки. Зокрема про обмін даними в режимі реального часу за допомогою американського розвідувального супутника.

“Він має забезпечити нашим військовим спостереження за Північною Кореєю, значно поліпшивши наші можливості так званого ланцюга ураження. “Ланцюг ураження” — це військова операція зі знищення ядерної зброї та балістичної ракети Північної Кореї до того, як вони будуть запущені в бік Південної Кореї. Наші військові зможуть кожні дві години отримувати інформацію про такі великі об’єкти, як ракетні бази та ядерні полігони на території Північної Кореї, через власний супутник”, — зазначив політолог, професор Університету Кьонхі Чой Хен Джин.

Темами переговорів голів оборонних відомств США і Південної Кореї були також війна Росії проти України і політика Китаю.

Раніше глава Південної Кореї Юн Сок Йоль заявив, що його країна розвиватиме оборонну промисловість як ключову частину стратегії національної безпеки.

“Ми також будемо ділитися досвідом розвитку оборонної промисловості з нашими союзниками і створювати систему співпраці в галузі оборонної безпеки”, — сказав він.

Вашингтон і Сеул зміцнюють співпрацю в галузі безпеки з Японією. Партнерство включає проведення масштабних спільних військових навчань і зміцнення сил оборони трьох країн.

Читайте також: КНДР почала масово закривати свої посольства по всьому світу: причини назвала експертка

Прямий ефір