Вашингтон дозволив 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України використовувати озброєння, передане Україні Сполученими Штатами Америки. Рішення ухвалили після ретельної перевірки підрозділу Державним департаментом США, повідомляє FREEДОМ.
Близько 10 років тому бійцям “Азова” заборонили використовувати американську зброю, оскільки офіційні особи США вважали, що деякі з його засновників дотримувалися ультранаціоналістичних поглядів. Але це в минулому. Адміністрація президента США Джо Байдена дозволила 12-й бригаді спеціального призначення “Азов” Нацгвардії України використовувати американське озброєння. Першими про це повідомили журналісти видання The Washington Post із посиланням на джерела в Держдепартаменті США.
“Тепер бригада матиме доступ до такої ж військової допомоги США, як і будь-який інший підрозділ. Про зміну політики стало відомо, коли Київ розпочинає літній сезон бойових дій і стикається з російською армією, яка посилила свій тиск на об’єкти на сході України та енергетичну інфраструктуру країни”, — з публікації видання The Washington Post.
Якщо в Україні та більшості західних країн “Азов” асоціюється з героїчною обороною Маріуполя, то кремлівські пропагандисти вважають назву бригади спецпризначення мало не синонімом слова “нацисти”. З 2014 року російські медіа бездоказово звинувачували підрозділ у злочинах. А 2022 року російські інформаційні атаки на “Азов” посилилися. Пропагандистські ЗМІ масово поширювали заяву очільника російського Міністерства закордонних справ (МЗС) Сергія Лаврова про те, що бригаду в США і в Японії нібито внесли до списку екстремістських і терористичних організацій.
Насправді в японському “Довіднику з міжнародного тероризму” “Азов” з’явився 2021 року. А у квітні 2022 року на сайті Розвідувального агентства громадської безпеки Японії написали, що прибрали підрозділ зі списку терористів, щоб уникнути поширення неправдивої інформації. Ба більше, висловили жаль, що “Азов” узагалі до цього списку потрапив.
У Сполучених Штатах його ніколи не визнавали ні терористичною, ні екстремістською організацією.
“Полк “Азов” не вносили до переліку іноземних організацій, визнаних урядом Сполучених Штатів терористичними. Хоча 2019 року 40 конгресменів-демократів із Палати представників США вимагали внести “Азов” до списку іноземних терористичних організацій. Автором листа був конгресмен Макс Роуз. Він стверджував, ніби “Азов” був причетний до терактів у Новій Зеландії 2019 року — тільки тому, що винний у теракті носив символ, схожий на символіку “Азова”. Символ, який носив терорист із Нової Зеландії, жодним чином не доводить його причетність до “Азову”, — з публікації на сайті аналітичної платформи “Вокс Україна”.
Щоб домогтися американської оборонної допомоги, 12-а бригада спеціального призначення “Азов” Нацгвардії України пройшла ретельну перевірку “Ліхі”. Йдеться про американський “Закон Ліхі”, названий на честь автора документа. Він забороняє надавати військову підтримку іноземним підрозділам, які вчинили серйозні порушення прав людини. За підсумками перевірки “Азова”, у Держдепі США повідомили, що не знайшли жодних доказів таких порушень.
“Це стало результатом тривалої й кропіткої роботи, яку військовослужбовці “Азова” систематично вели в площині боротьби з успішними результатами діяльності російської пропаганди. Брехня про “Азов”, яку кремлівський режим роками поширював на Заході, сьогодні зазнала нищівного удару”, — з повідомлення 12-ї бригади спеціального призначення “Азов” Національної гвардії України.
Окрім військової техніки зі США, бійці бригади “Азов” отримали можливість брати участь у тренуваннях і навчаннях, які організовує Пентагон. У підрозділі зазначають, що західна зброя та підготовка від Сполучених Штатів не лише підвищать його боєздатність, а й, головне, допоможуть зберегти життя українських захисників.
Читайте також: США зняли десятирічну заборону на використання “Азовом” американського озброєння, — ЗМІ