США допоможуть Україні відновити енергетичний сектор — які рішення ухвалено (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Сполучені Штати Америки допоможуть Україні у відновленні та розвитку енергетичного сектору. Про це в Загребі на форумі “Партнерство трансатлантичного співробітництва в галузі енергетики та клімату” говорили міністри енергетики України та США Герман Галущенко та Дженніфер Гренхолм, інформує FREEДОМ.

Після масованих російських атак українська енергосистема потребує захисту та модернізації, але в майбутньому може стати ключовим драйвером повоєнного відновлення, вважає глава Міненерго. 

7 лютого 2023 року Агентство США з міжнародного розвитку передало уряду України мобільну газотурбінну електростанцію, придбану в General Electric. Її потужність близько 28 МВт — цього достатньо, щоб забезпечити електроенергією щонайменше 100 тис. будинків.

“USAID надало уряду України цю мобільну газотурбінну електростанцію американського виробництва для того, щоби сприяти постачанню електрики в будинки, лікарні, школи та підприємства критичної інфраструктури. У той час, коли Російська Федерація продовжує спрямовувати свої удари на інфраструктурні об’єкти, це обладнання допоможе зміцнити енергобезпеку України”, — заявила заступниця адміністратора USAID Ізабель Коулман під час візиту до Києва.

Міністр енергетики України Герман Галущенко на форумі “Партнерство трансатлантичного співробітництва в галузі енергетики та клімату” зазначив, що встановлення таких електростанцій у різних регіонах України прискорить процес переходу цієї галузі на новий режим роботи. 

Під час війни Україна змогла під’єднатися до європейської енергетичної системи й тепер прагне відбудовувати свою на засадах децентралізації, стійкості до воєнних викликів, а також розвитку зеленої енергетики та її атомної складової як ключової генерації.

“У майбутньому насправді ми бачимо поєднання генерації в Україні наполовину ядерної та наполовину відновлюваної”, — сказав міністр. 

Також Герман Галущенко презентував американській колезі нові принципи енергетичної стратегії України до 2050 року. В її основі — децентралізована енергосистема. 

Міністерка енергетики США Дженніфер Гренхолм напередодні заявила в інтерв’ю “Голосу Америки”, що бачить прагнення української сторони до постійної співпраці, і США наразі перебувають у процесі відправки третього траншу в Україну для відновлення енергосистеми.

“Буде третій транш, який ми відправимо на початку березня. І ці кошти, звичайно, допомагають. Але що нас вразило — це те, наскільки швидко українці залучають те, що ми надсилаємо, аби відновити роботу якомога швидше. Це справді захоплює дух: така стійкість і настільки швидке виконання завдань. Ми продовжуватимемо допомагати, чим зможемо”, — наголосила Гренхолм. 

Після російських атак на об’єкти критичної інфраструктури енергосистема України вже понад два тижні працює без дефіциту електроенергії, і, як заявив голова уряду України Денис Шмигаль, зараз триває робота над запуском нової схеми енергопостачання, яку готують до наступного опалювального сезону.

“Ми також вживаємо заходів, щоб уже не мати військових ризиків у наступному опалювальному сезоні в забезпеченні нашої розподільчої електромережі, розподільчих підстанцій. Вони, звичайно, матимуть зовсім інший рівень фізичної, наголошую, фізичної безпеки в наступному опалювальному сезоні, ми над цим активно працюємо”, — заявив голова українського уряду. 

Виступаючи на форумі в Загребі, міністр енергетики Герман Галущенко закликав партнерів створити спільний запас обладнання для аварійного ремонту, щоб швидко реагувати у разі нових масованих ракетних ударів з боку Росії, а також вкотре наголосив на введенні додаткових санкцій проти країни-агресора, адже інакше Росія продовжуватиме терор у центрі Європи.

Читайте також: Україна вже рік в “енергетичному Євросоюзі”: що вдалося зробити (ВІДЕО)

Прямий ефір