“Спущена установка — пресувати всіх, хто не тримає стрій”: Кремль посилює тиск на інтелігенцію (ВІДЕО)

Скріншот: uatv.ua

За даними Міністерства юстиції Російської Федерації 2022 року “іноземних агентів” оштрафували на майже 229 млн рублів. Ця сума у 60 разів більша, ніж роком раніше. Рекордно зросла торік і кількість “іноагентів”. Найчастіше це — опозиційні політики, журналісти, активісти, діячі культури, а також міжнародні організації та медіа, повідомляє FREEДОМ.

Кремль репресує всіх, хто може запропонувати росіянам альтернативну точку зору.

“Реальність така, що в Росії немає ЗМІ, які звідти прямим текстом розповідають, що взагалі відбувається: що йде війна, як вона йде, що там відбувається, які реальні наслідки, у тому числі для самих росіян”, — коментує спеціальна кореспондентка російського видання The Bell Ірина Панкратова.

На музиканта Noize MС склали протокол про відсутність маркування “іноземного агента” — йому загрожує штраф до 50 тис. рублів. Раніше репер висловлювався проти війни, жартував про Путіна та випускав антивоєнні пісні.

“Не обеляй себя: ты тоже виноват”, — співає Noize MС, звертаючись до росіян.

Басманний суд Москви заочно заарештував кінопродюсера Олександра Роднянського (він теж у списку “іноагентів”) та драматурга Івана Вирипаєва за статтею про “фейки”. Роднянський засуджує війну та викриває російську пропаганду у своїх соцмережах. Вирипаєв заявив, що перераховуватиме свою авторську винагороду за постановки до фондів допомоги українським біженцям, які потерпають через розв’язану Росією війну проти України.

Журналістка Ірина Панкратова працює у виданні, яке, на думку Кремля, “перебуває під іноземним впливом” і може доносити своїй аудиторії думки, не угодні уряду Росії.

“Є якась категорія людей, які сумніваються. Я думаю, їх якась кількість мільйонів у Росії. Вони начебто і ні “за”, і ні “проти” та не розуміють, за кого їм голосувати на президентських виборах, що не за горами. Якщо вони зайвий раз прочитають мій матеріал, то ваги, звичайно, у бік протесту проти війни переважать. Якщо вони цей матеріал не прочитають, а подивляться черговий випуск Скабеєвої, то, звичайно, чаша їхніх терезів в інший бік нахилиться”, — говорить спеціальний кореспондент російського видання The Bell Ірина Панкратова.

Викладачі та науковці — ще одна категорія росіян, яка дедалі частіше потрапляє під репресії Кремля. Вченого у сфері аеродинаміки Валерія Звегінцева заарештували у кримінальній справі про “державну зраду”. У науковому центрі, де він працював, кажуть, що за останній рік у держзраді звинуватили вже трьох співробітників. Усі вони спеціалізувалися на аеродинаміці. Наразі науковці займатися цією темою бояться.

“Все, що відбувається в Росії з цими політрепресіями, ніяк з правовим полем не пов’язане. Спущено установку — пресувати, садити, карати всіх, хто не йде строєм, хто не мобілізується, щоби померти в полях України. Тому тут і блогери, і театральні діячі, меншості різного роду. Тих, хто випадає із загальної сірої низки вірних путінців, які готові скласти голову за свого диктатора, всіх пресують”, — коментує російський адвокат, представник З’їзду народних депутатів Росії Олексій Барановський.

Тим часом Російська служба ВВС повідомила про позапланову перевірку в Європейському університеті в Санкт-Петербурзі. Федеральна служба з нагляду у сфері освіти та прокуратура вивчають публікації викладачів та теми дисертацій студентів, перевіряючи виш “на екстремізм”.

Читайте також: Розробників “Кинджала” заарештували, ситуація з репресіями в РФ загострюється — думка Курносової

Раніше повідомлялося, що путінський режим уважно стежить за своїми громадянами та відбирає у них право на висловлення своїх думок. Так те, що відбувається в сучасній Росії, описують соціологи. Стати обвинуваченим у поширенні фейків, участі у терористичній організації чи навіть державній зраді тепер може кожен. Недостатній рівень патріотизму також може стати приводом для кримінального переслідування.

Прямий ефір