Спрямовуємо зусилля так, щоб Росія втратила у спробах реваншу останню надію на агресію, — президент Зеленський підсумував 342-й день війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Влада готує нові реформи в Україні, які змінять соціально-правову та політичну реальності. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян сьогодні, 31 січня, інформує FREEДОМ.

Він поінформував, що фіналізується підготовлення до саміту Україна – ЄС, який запланований на цей тиждень.

“Загалом тиждень має бути повною мірою цього слова євроінтеграційним. Ми очікуємо новин для України. Очікуємо рішень наших партнерів у Євросоюзі, які будуть відповідати досягнутому рівню взаємодії між нашими інституціями та ЄС і нашому прогресу. Прогресу, який очевидно є — навіть попри повномасштабну війну”, — повідомив Зеленський.

Глава держави провів тривалу нараду з міжнародним блоком уряду та Офісу.

“Готуємо українські позиції для переговорів із представниками ЄС. І дуже важливо — готуємо нові реформи в Україні. Реформи, які в багатьох аспектах змінять соціально-правову та політичну реальності — зроблять їх людянішими прозорішим та ефективнішими. Але й ці деталі — згодом, за результатами відповідних зустрічей”, — розповів він.

Також президент провів сьогодні, як фактично й щодня, кілька нарад із військовими, з керівником розвідки.

“Детально опрацьовуємо ситуацію на всіх основних оперативних напрямках та в перспективі. Те, до чого готується окупант, і те, чим ми вже відповідаємо на таку підготовку Росії до спроби реваншу. Наші сили оборони й безпеки, державна влада України, наші партнери — ми всі разом спрямовуємо наші зусилля так, щоб Росії не лише не вдалося відігратися на полі бою, а щоб окупант втратив у своїх спробах реваншу останню надію на агресію. Програш Росії зробить безальтернативним надійний і тривалий мир. Я дякую всім нашим партнерам, які підтримують цю позицію України”, — сказав Зеленський.

Говорив глава Української держави і з премʼєр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Поінформував його про ситуацію на полі бою — про постійні штурми на Донеччині, про ситуацію на півдні та наявні загрози. Обговорили, чим можна доповнити оборонну взаємодію. Окремо торкнулися питання санкцій та міжнародної ізоляції Росії.

“Зокрема, я дякую Джастіну за розуміння нашого заклику до міжнародних олімпійських структур щодо неприпустимості будь-яких поступок державі-терористу. Олімпійський рух та міжнародний спорт загалом мають бути захищені від доволі звичних намагань Росії політизувати спорт — ми це бачили неодноразово в різний час. Зараз же російська політизація спорту неминуче означатиме виправдання терору. Цього не можна допускати. І лише разом вільний світ може захистити спорт від тих спортивних бюрократів, які чомусь готові заплющити очі на реальність”, — заявив Зеленський.

Говорив президент із премʼєр-міністром Бельгії Александром де Кроо.

“Подякував за потужний оборонний пакет, який був затверджений нещодавно. Обговорили нашу співпрацю на міжнародних майданчиках, зокрема в ООН. Обговорили санкції проти Росії та черговий санкційний пакет. Також говорили й про взаємодію в захисті спорту та олімпійського руху від пропаганди терору”, — поінформував він.

І наостанок глава держави торкнувся теми кадрів.

“Зараз певне кадрове затишшя… Але це не означає, що всі необхідні кроки вже зроблені. Будуть рішення. Тим у системі, хто не відповідає принциповим вимогам держави й суспільства, не варто засиджуватись у кріслах. Я дякую кожному й кожній, хто захищає державу! Я дякую всім, хто воює за Україну! Я дякую за кожну збережену українську позицію на фронті! І дякую й за кожну знищену позицію ворога!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Україна — ЄС: як планується розвиток співпраці після саміту в Києві (ВІДЕО)

Прямий ефір