Коли Дональд Трамп уперше був президентом США, він зустрічався з лідером КНДР (Корейської Народно-Демократичної Республіки, Північної Кореї) Кім Чен Ином. Тоді на деякий момент вдалося домогтися певної розрядки ситуації, проте зараз спроби втихомирити агресора можуть спрацювати абсолютно протилежно. Таку думку сьогодні, 12 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
Він нагадав, що під час першої каденції Трамп домігся побудови дороги в Південну Корею з Північної.
“І були інтенсифіковані обміни сім’ями, які були розділені в Південній і Північній Кореї. Але, як ми бачимо, це був тактичний хід, і Кім Чен Ин таким чином просто отримував гроші та гуманітарну допомогу Заходу. Зараз завдяки Росії він отримав можливість для маневру”, — зауважив Леонов.
На його думку, зараз ті методи, які раніше застосовував Дональд Трамп, можуть не спрацювати, оскільки Північна Корея співпрацює з Росією та отримує від неї й зерно, й нові військові технології
“Дуже важливо, щоб Дональд Трамп підходив з позиції сили, в тому числі в розмові з північнокорейським диктатором, бо, очевидно, старий світопорядок зламаний ще 2014 року, а 2022-го взагалі припинив своє існування. Тому спроби втихомирити агресора, умиротворити його можуть призвести до прямо протилежних методів. І тоді Сполученим Штатам доведеться безпосередньо вступати у війну в Тихоокеанському регіоні, де є такий гравець, як Китай, який теж хоче посісти нове місце в новому світопорядку”, — вважає експерт.
Читайте також: Майже те саме, що “м’ясні штурми”: використання росіянами північнокорейців замість саперних машин прокоментував Варченко
Нагадаємо, Росія розробила список цілей для ймовірної війни з Японією і Південною Кореєю, який включає 160 об’єктів. Серед ключових цілей — атомні електростанції, об’єкти цивільної інфраструктури та командні пункти.