Спроби Росії використовувати взаєморозрахунки в криптовалюті оцінив економіст

Ілюстративне фото: pixabay.com

Спроби Росії використовувати взаєморозрахунки в криптовалюті, найімовірніше, будуть вкрай малоефективними і дуже витратними. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Він наголосив, що криптовалюта вирізняється сильною волатильністю.

“Тобто якщо ви укладаєте договір у крипті, а крипта за час відпрацювання контракту істотно подорожчала або істотно подешевшала, то ви маєте дуже великий ризик того, що ви або втратите, або, звичайно, щось виграєте. І в цій ситуації вкрай складно планувати економічні розрахунки, якщо ви не знаєте, в якому стані буде та валюта, в якій ви номінували свій контракт. Тому на сьогоднішній момент, будьмо відвертими, у крипті серйозних операцій, тим більше на сировинному ринку, ніхто не проводить”, — сказав економіст.

Пендзин нагадав, що саме сировинний ринок сьогодні займає левову частку експорту Російської Федерації. При цьому сировинний ринок у світі номінований у вільно конвертованій валюті, яка абсолютно передбачувана, котирується на світових біржах та якоюсь мірою зрозуміла для всіх контрагентів.

“Те, що Російська Федерація потрапила під санкції, — це проблеми Російської Федерації, а не міжнародного сировинного ринку. І якщо росіяни хочуть продовжувати працювати на цьому ринку, їм доведеться шукати варіанти проведення операцій саме в цих валютах. Тому що, дивіться, операції, які вони проводили з Індією, з Китаєм, і номінувалися ці контракти в юанях і рупіях, показали свою досить низьку ефективність, особливо в рупіях. Там дуже серйозні насправді проблеми, хоча вони там активно після приїзду прем’єр-міністра в Російську Федерацію шукають шляхи виходу з цих положень”, — зазначив Пендзин.

Економіст звернув увагу, що і юані, і рупії — валюти з обмеженою конвертованістю.

“Будь-які серйозні обсяги транзакцій за цими валютами, особливо коли йдеться про експортні контракти, потребують індивідуальних ліцензій за Народним банком Китаю, наприклад, або за Банком Індії. Тобто в цій ситуації ви реально не заліцензуєте все абсолютно, що вам необхідно. А проводити операції через треті країни практично неможливо, тому що потрібно отримувати окремий дозвіл на ці речі. Тож не просто ж так у світі існують дві резервні валюти, вважайте, можливо, ще фунт стерлінгів… Це традиційні механізми проведення розрахунків за сировинними ринками. Тобто інші механізми вкрай складно знайти. І спроби піти у крипту, спроби якихось інших механізмів взаєморозрахунків — це все, найімовірніше, буде вкрай малоефективним та дуже витратним”, — сказав він.

Читайте також: РФ та Китай шукають “чорні шляхи” для продовження торгівлі — розбір експертки

Раніше агентство Bloomberg повідомляло, що в травні російські сировинні компанії, які намагаються здійснювати фінансові операції з китайськими партнерами, почали використовувати новий метод розрахунків — криптовалюту.

Прямий ефір