Росія продовжує дезінформаційну кампанію з метою дискредитувати президента України Володимира Зеленського. 28 травня під час пресконференції в Ташкенті Путін брутально спотворив Конституцію України, щоб аргументувати свою тезу про нібито “нелегітимність” президента України, інформує FREEДОМ.
Кремль зробив чергову спробу дискредитувати президента України Володимира Зеленського. Головним спікером чергової російської кампанії з дезінформації став Путін.
На пресконференції в Ташкенті він послався на 111 статтю Конституції України і заявив, що, мовляв, єдина законна влада в Україні сьогодні — Верховна Рада і спікер українського парламенту. І, якби вони захотіли, то могли б скасувати воєнний стан і провести вибори.
“Путін 28 травня грубо спотворив Конституцію України та українське внутрішнє законодавство, щоб ще більше просувати інформаційну операцію Кремля про те, що президент України Володимир Зеленський більше не є легітимним президентом України… Проте Путін неправильно процитував статтю 111 Конституції України, яка насправді говорить: “Президент України може бути відсторонений від посади Верховною Радою України в порядку імпічменту у випадку вчинення ним державної зради або іншого злочину”, — зі звіту Інституту вивчення війни (ISW).
Спроби Росії посіяти смуту в Україні та дезорієнтувати союзників Києва — безглузді. Адже всі дії української влади законні, на відміну від російської. У Москві звикли за бажанням кремлівського диктатора переписувати Конституцію, щоб обнулити і продовжити до нескінченності терміни його перебування в Кремлі.
“Рекомендував би допитливим читачам опановувати текст нашої Конституції не вибірково і звернути увагу на частину 1 статті 108: “Президент України виконує свої повноваження до вступу на пост новообраного президента України”. У демократичних суспільствах це називається безперервністю влади. Але ця “безперервність” не в російському (як “вічність”), а в нормальному, демократичному розумінні та розумінні безпеки. Тому президентом України є і до закінчення воєнного стану буде Володимир Зеленський. І все це відповідає Конституції та законам України”, — заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
Крім того, у пункті 4 статті 11 Конституції йдеться: “Повноваження президента України, передбачені Конституцією України, в умовах воєнного стану не можуть бути обмежені”.
“Конституція України була розроблена з урахуванням можливого російського вторгнення, а депутати, які входили до конституційної комісії, були загартованими радянським ГУЛАГом дисидентами. Вони розуміли, що Росія нападе на Україну. І саме цей час настав… Сьогодні в українському суспільстві спостерігається консенсус щодо законності президентства Зеленського. Український народ розуміє, що вибори президента України мають відбутися тільки після закінчення російської агресії”, — з публікації видання The Economist.
Заборона на президентські вибори прописана в законі “Про правовий режим воєнного стану”.
“Прямо заборонено законом про воєнний стан проведення виборів. І, оскільки законодавство, яке регулює вибори, має цілу низку вимог щодо того, як і за якими стандартами вони проводяться, ми теж прекрасно розуміємо, що забезпечити ці стандарти неможливо. І врешті-решт є положення в законодавстві, як і в Конституції, щодо парламенту. Наприклад, прямо є норма, яка передбачає заборону в період воєнного стану проводити вибори”, — наголошує народний депутат України Вадим Галайчук.
Немає сумнівів у легітимності української влади й у союзників Києва, тоді як чинна російська влада якраз легітимною і не є. Саме так сказано в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи від 17 квітня 2024 року.
Мало того, що в Росії стала традицією масова фальсифікація підсумків голосування, так ще й усі вибори після 2014 року в Росії проводили з урахуванням незаконного голосування на тимчасово окупованих Росією територіях України. Це пряме порушення міжнародного права, а отже, і результати цих виборів демократичні держави визнавати не будуть.
Читайте також: Буде багато комунікації з партнерами щодо нових систем ППО та спільного виробництва дронів, — Зеленський наприкінці 827-ї доби війни