Справедливий мир відповідає стратегічним інтересам Китаю — підсумки візиту глави МЗС України до КНР (ВІДЕО)

Дмитро Кулеба та Ван Ї. Фото: mfa.gov.ua

Справедливий мир між Росією та Україною відповідає стратегічним інтересам Китаю, заявив міністр закордонних справ України на зустрічі з главою МЗС КНР. Дмитро Кулеба наголосив: Київ зможе розпочати переговорний процес із Москвою, коли РФ буде готова вести переговори доброчесно. Але поки що такої готовності з боку Росії не спостерігається, повідомляє FREEДOM.

Понад три години тривали переговори між главою МЗС України Дмитром Кулебою та його китайським колегою Ван Ї, пише агентство Reuters. Головна тема обговорення — пошук шляхів припинення російської агресії проти України та потенційна роль Пекіна в досягненні стійкого та справедливого миру.

“Російська агресія зруйнувала мир і загальмувала розвиток, а кожен новий день війни тягне за собою нові порушення гуманності та подальшу ерозію справедливості. Тому потрібно завершити війну проти України, відновити мир і прискорити відновлення нашої держави”, — заявив Дмитро Кулеба на зустрічі з міністром закордонних справ Китаю.

У пресслужбі зовнішньополітичного відомства України повідомили, що Дмитро Кулеба проінформував колегу про результати Саміту миру у Швейцарії та роз’яснив логіку реалізації української формули миру.

“Найімовірніше міністр Кулеба вестиме мову про приєднання Китаю до імплементації окремих пунктів формули миру. Як міністр свого часу сказав, формула миру це своєрідне меню, з якого країни можуть обирати, до якого пункту вони готові будуть приєднатися. Для Китаю там теж є з чого вибрати: ядерна безпека, продовольча безпека, екологічна. Плюс для Китаю це буде питання репутаційне та іміджеве. Китай дуже активно намагається себе спозиціонувати як державу-миротворця, державу миролюбну, яка просуває тільки мирні інструменти вирішення конфліктів”, — прокоментувала докторка філософії з політології, головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко.

На зустрічі в Гуанчжоу міністр закордонних справ України заявив, що Київ зможе розпочати переговори з Росією на певному етапі, однак Кремль поки що не виявляє готовності до доброчесного діалогу. Своєю чергою міністр закордонних справ Китаю Ван Ї наголосив, що переговори мають бути предметними та спрямованими на досягнення справедливого і стабільного миру.

“Ми підтримуємо всі зусилля, що сприяють миру, й готові продовжувати відігравати конструктивну роль у справі припинення вогню і відновлення мирних переговорів. Китай уважно стежить за гуманітарною ситуацією в Україні та продовжуватиме надавати гуманітарну допомогу країні”, — зазначив прессекретар Міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін.

Українська та китайська сторони обговорили економічні та торговельні зв’язки двох країн. У пресслужбі Міністерства закордонних справ Китаю повідомили, що Пекін продовжить розширювати імпорт продовольства з України та спільно підтримувати безперебійну роботу логістичних коридорів. Зустрічі глав дипломатичних відомств можуть свідчити про підготовку переговорів на вищому рівні, кажуть аналітики.

“Як правило, переговори на рівні міністрів закордонних справ означають фінальний етап підготовки до зустрічі лідерів двох держав. Для Китаю всі ці протокольні речі за ієрархією дуже важливі. Враховуючи, що минулого місяця до Китаю літав перший заступник глави МЗС України Андрій Сибіга, він зустрічався зі своїми китайськими візаві. Зараз поїхав уже міністр, цілком можливо, ми ведемо комунікацію з Китаєм про зустріч між президентом Зеленським і Сі Цзіньпіном”, — припустила Аліна Гриценко.

Однією з цілей свого візиту до Китаю глава українського зовнішньополітичного відомства назвав запобігання конкуренції між мирними планами Києва та Пекіна. У червні у Швейцарії відбувся перший Саміт миру і китайської делегації там не було. Хоча, на відміну від Росії, Китай на саміт запросили. Ба більше, Київ неодноразово заявляв про зацікавленість в участі Пекіна.

Читайте також: Кулеба відвідав Гонконг і закликав закрити РФ шляхи для обходу санкцій

Прямий ефір