Справа Скочиленко: суддю російської художниці хочуть підвищити на посаді (ВІДЕО)

Олександра Скочиленко. Скріншот: uatv.ua

Кваліфікаційна колегія суддів Санкт-Петербурга днями запропонувала підвищити на посаді суддю Оксану Демяшеву, яка ухвалила вирок Олександрі Скочиленко. 33-річну художницю засудили до семи років позбавлення волі за так званий закон про “фейки” про російську армію. Як з’ясували російські опозиційні журналісти, у судовій картотеці за всі роки роботи у Демяшевої немає жодного виправдувального вироку, повідомляє FREEДОМ.

Скочиленко судили за те, що в березні 2022 року вона замінила кілька цінників у магазині на стікери з антивоєнними написами. Один із них звучав так:

“Російська армія розбомбила художню школу в Маріуполі, близько 400 осіб ховалися в ній від обстрілів”.

“Це не можна назвати жодним хуліганством. Вона ж не розбила нічого, не зробила. Просто вона таку іншу версію цінників поставила, на якій була інформація про те, що відбувається в Україні. Щоб люди задумалися, які ходять до магазину і трошки прокинулися взагалі в цьому світі, що відбувається. Навіть адвокати називають це ніяким не злочином, а просто вчинком”, — розповіла мати засудженої Надія Скочиленко.

Справа Скочиленко тривала 19 місяців, і весь цей час вона перебувала в СІЗО. Це один із найдовших судових розглядів за так званим законом про “фейки” про росармію. На підтримку художниці виступили понад 300 російських лікарів і підписали відкритий лист до президента РФ Володимира Путіна з вимогою негайно звільнити Олександру. Лікарі називають вирок Скочиленко несправедливим.

У Саші діагностували ваду серця, їй періодично потрібно міняти батарейки в кардіостимуляторі. А також виявили непереносимість глютену, що передбачає спеціальну дієту. У СІЗО без доступу до необхідної їжі та лікарів у Скочиленко різко погіршилося здоров’я.

“На тлі повідомлень про масове дострокове звільнення людей, які вчинили тяжкі злочини, як-от зґвалтування й убивства, реальне позбавлення волі для людини, у діянні якої немає складу злочину і потерпілих, видається особливо несправедливим. Ми вимагаємо від вас, як від гаранта конституції, негайного звільнення Саші Скочиленко”, — йдеться у відкритому листі президенту РФ від лікарської спільноти.

Примітно, що Олександра була однією з перших, кого затримали за так званою статтею про “фейки” про армію. У Єкатеринбурзі, Тулі та Казані також затримували тих, хто розвішував антивоєнні цінники і написи, але у всіх цих випадках були виписані штрафи за адміністративними правопорушеннями, а не кримінальними.

“Вони такими процесами цих людей залякують, що це буде з кожним. Саша звичайна людина, вона не перебуває в жодних організаціях. Вони цим показують, що будь-яка людина під контролем держави і просто вони беруть і саджають у в’язницю на 7 років. У нас багато союзників, однодумців і в нас на засіданнях були затримання людей, три людини було затримано просто під час засідання”, — розповіла мати Скочиленко.

Російський публіцист Олександр Невзоров назвав це судове рішення найбільш безжальним злочином російського “правосуддя” за всю його історію.

“Постає питання, на якому етапі “владної вертикалі” люди стають мерзотами? Із Кремлем усе зрозуміло. Але є виконавці. Прокурори, слідчі, судді — вони лише підкоряються наказам, чи справді “думають” “як Кремль” і, вчинивши злодіяння, сплять зі спокійною совістю?” — написав Невзоров у Telegram.

Виступаючи з останнім словом у суді, Скочиленко назвала свою справу “дивною і смішною”. І зазначила, що саме завдяки слідчим і прокурорам тисячі людей у Росії та у всьому світі таки отримали ту інформацію, яку вона хотіла донести суспільству.

“Попри те, що я перебуваю за ґратами, я вільніша, ніж ви. Я можу ухвалювати власні рішення, можу говорити все, що думаю, можу звільнитися з роботи, якщо мене змушують робити щось, чого я не хочу. У мене немає ворогів, мені не страшно залишитися без грошей або навіть без даху над головою”, — заявила художниця під час останнього слова в суді.

Читайте також: Скочиленко стала першою в РФ, на кому судова система “випробувала” кримінальне покарання за антивоєнну позицію, — мати художниці

Нагадаємо, членкиня Ради з прав людини при президентові РФ Єва Меркачова в інтерв’ю російським ЗМІ назвала “божевільним” 7-річний термін художниці Олександрі Скочиленко. За її словами, за вбивство в Росії дають менше.

Прямий ефір