У Дніпрі стартувала унікальна програма спортивної реабілітації після поранень для українських військовослужбовців. Співорганізатор — Національний олімпійський комітет. У межах цього проєкту з українськими військовими працюють професійні тренери, повідомляє FREEДОМ.
Віталій з перших днів повномасштабного вторгнення Росії пішов захищати Україну. Служив на Херсонському напрямку. Восени 2022 року брав участь у визволенні Херсона. Постійні навантаження позначилися на здоров’ї — запалився колінний суглоб.
“Після серйозних навантажень не міг ходити. Відвезли в госпіталь, там сказали, можливо, доведеться робити ампутацію. Але зробили ендопротезування, врятували ногу, замінили суглоб”, — розповідає учасник бойових дій Віталій.
Щоб швидше відновитися після операції, медики рекомендували Віталію займатися плаванням. Коли він дізнався про спеціальну програму для ветеранів, одразу записався в групу. Так вчинив і Вадим. На війну він потрапив ще 2014 року. Вдруге його мобілізували в березні 2022-го. Уже на війні у Вадима з’явилися проблеми зі здоров’ям, тепер йому теж потрібна реабілітація.
“Саме така підтримка суспільства зараз буде дуже потрібна. Взагалі підтримати форму, увійти в життя нормальне, це якраз те, що треба”, — вважає учасник бойових дій Вадим.
Учасниками першої групи проєкту “Спорт поруч” стали 15 військових, які на війні отримали інвалідність. З ними працює професійний тренер. Він підбирає комплекс, який сприяє загальному зміцненню організму.
“Я підказую, яку роботу їм краще зробити в плані техніки плавання, в плані роботи суглобів, м’язів, серцевої системи”, — пояснює тренер із плавання Олексій Муха.
Заняття проходять двічі на тиждень. Кожне триває три години. За цей час учасники програми можуть відвідати басейн, тренажерний зал і сауну.
“За цим проєктом реабілітація триває два місяці. Потім відбувається ротація — інші хлопці та дівчата заходять на наступні два місяці”, — розповів в. о. начальника управління з питань ветеранської політики Дніпропетровської обласної військової адміністрації Олександр Чумак.
Таку терапію реабілітологи називають однією з найефективніших після поранень. Тож проєкт “Спорт поруч” у Дніпрі планують зробити довгостроковим, щоб у ньому взяли участь якомога більше захисників України.
Читайте також: Під час евакуації побратимів із поля бою під Работиним потрапив під ворожий вогонь — історія військовослужбовця ЗСУ (ВІДЕО)
Нагадаємо, в Україні відкрився перший абілітаційний центр для ветеранів і цивільних, які постраждали від воєнних дій унаслідок агресії Росії проти України. Такий перехідний безбар’єрний простір дає змогу пережити досвід війни, щоб рухатися далі. У закладі отримують нові навички люди, які вже пройшли фізичну реабілітацію в Центрі UNBROKEN і потребують адаптації до нових умов життя.