Співпраця в галузі кібербезпеки вийде на новий рівень: угоду України та Японії оцінив політолог

Дмитро Левусь. Фото: Facebook/Дмитро Левусь

Японія — перша країна, яка не входить до блоку НАТО, і перша країна з Азійсько-Тихоокеанського регіону, яка підписала угоду про гарантії безпеки з Україною. Крім того, угода з Японією завершує укладання договорів про співпрацю у сфері безпеки із групою G7. І це дуже показово. Про це сьогодні, 14 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог-міжнародник Дмитро Левусь.

Він зауважив, що саме із заяви групи G7 після Вільнюського саміту НАТО почалася складатися система договорів щодо безпеки.

“Є ще один момент. Японія — та країна, яка досі не має мирного договору з Російською Федерацією, і має відповідні проблеми з Росією і з загрозою від Росії. Це країна демократична, яка має протистояння, наприклад, з Північною Кореєю, що знаходиться поруч, яка однозначно тоталітарна країна. Є Китайська Народна Республіка, яка, м’яко кажучи, неоднозначними підходами до міжнародного права виглядає”, — пояснив Левусь.

За його словами, угода про безпеку, яку Київ підписав із Токіо, виводить Україну на новий рівень кібербезпеки.

“Це одна із дуже важливих сфер. Японія постійно, як одна з найрозвиненіших країн, розуміє загрозу саме кіберсфери. І природно, там є свої напрацювання та своє розуміння. І в договорі сказано гранично чітко, що сторони співпрацюють у сфері кібербезпеки з метою протидії російським кібератакам в умовах агресії, що триває, і що передбачена не просто якась допомога, а діалог у питаннях кібербезпеки, обмін інформацією та досвідом”, — сказав політолог.

Також він вважає, що Японія, яка має досвід Хіросіми та Фукусіми, розуміє Україну, в якій сталася аварія на Чорнобильській АЕС.

“Японія, яка навіть ще до трагедії на Фукусімі усвідомлювала загрозу, співпрацювала з Україною саме щодо ядерної безпеки дуже щільно і, до речі, надавала велику допомогу в цій сфері. Тому щодо можливості впливати на Росію у контексті Запорізької атомної електростанції, яку РФ захопила та шантажує нею, я думаю, що ця можливість є. Японія може досягти скорочення впливу Росії в Міжнародному агентстві з атомної енергетики”, — вважає Левусь.

Політолог звернув увагу, що Японія — це країна з великим потенціалом та досвідом щодо атомної енергетики, а також авторитетний учасник усіх міжнародних угод у цьому плані.

Читайте також: Унікальність договору США з Україною та користь від заморожених активів РФ: підсумки саміту G7 обговорили експерти

Нагадаємо, політолог Олексій Буряченко розповів, що Японія від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації завжди допомагала Україні.

Прямий ефір