Співпраця України з Німеччиною: як зміцнюються зв’язки Київ — Берлін (ВІДЕО)

Прапори України та Німеччини. Фото: ukrinform.com

Відносини України та Німеччини можуть стати однією з найнадійніших опор Європи. Про це на Німецько-українській конференції муніципальних партнерств заявив президент України Володимир Зеленський. Німеччина постачає німецьку військову продукцію до строго обмеженого кола країн, до нього зокрема входять США, Кіпр, Індія, Південна Корея та Україна. Київ у цьому списку — головний отримувач німецького озброєння, передає FREEДОМ.

Першу допомогу Німеччина надіслала Україні 25 лютого 2022 року — наступного дня після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Тоді із Берліна привезли п’ять тисяч касок для українських військових. А наступного дня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про рішення відправити Києву ракети Stinger та протитанкові гармати.

Через два місяці Крістіна Ламбрехт, тоді міністр оборони ФРН, оголосила про перші постачання військової техніки. Київ отримав бойові машини піхоти PbV-501. У квітні 2022 року в Німеччині відбулося перше засідання Контактної групи з оборони України на авіабазі “Рамштайн”. Пізніше Берлін повідомив, що надасть Києву зенітні самохідні установки “Гепард”.

“Німеччина насамперед намагалася орієнтуватися на загальнозахідні тенденції. Вони завжди дуже уважно стежили за тим, як допомагають США та намагалися у цьому ж ключі надавати підтримку для України”, — зазначив експерт з міжнародної політики Петро Олещук.

Але незабаром Берлін починає діяти самостійніше. Оголошує про постачання ракетних систем залпового вогню МАРС, комплексів ППО Iris-T, самохідних артилерійських установок Panzerhaubitze. А у січні 2023 року Німеччина підтвердила — Україна отримає танки “Леопард”.

“Німеччина відійшла від ранньої політики непоставки важкого озброєння до конфліктних регіонів і ухвалювала ці рішення надмірно повільно, і потім ці рішення повільно втілювалися. Проте це потім все відбулося і зараз продовжується. Зараз цей потік менш затриманий”, — зазначив політолог Андреас Умланд.

Президент України вважає, що відносини Берліна та Києва можуть стати однією з найнадійніших опор усієї Європи. На Німецько-українській конференції муніципальних партнерств Володимир Зеленський закликав мерів українських міст до більш тісної співпраці з німецькими колегами.

“Росія зараз накопичує ракети для ударів по енергетиці України, як це було торік. Німеччина вже потужно допомагає нам із системами ППО та іншими засобами фізичної оборони України. І разом з цим кожна домовленість між містами наших країн, яка спрямована на захист людей і життя, однозначно послужить захисту життя”, — сказав Зеленський.

Підтримка України залежить від внутрішнього порядку денного в Німеччині, зазначають експерти. До початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в німецькому Бундестазі іноді можна було почути проросійськи налаштованих політиків. Проте російська агресія проти України багатьом розплющила очі.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц та міністр оборони Борис Пісторіус неодноразово заявляли про готовність підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Днями Берлін оголосив про новий пакет військової допомоги Києву. 2024 року Німеччина вдвічі збільшить військову допомогу Україні.

Читайте також: Я вірю, що відносини між Україною та Німеччиною стануть однією з найнадійніших опор усієї Європи, — Зеленський (ВІДЕО)

Прямий ефір